פעילי "גרינפיס" טיפסו על בית האופרה בסידני - ונעצרו

למרות שנושא האקלים וההתחממות הגלובלית נמצאים כבר בלב הקונצנזוס העולמי, ארגון גרינפיס שהעלה את הנושא כבר לפני כמה עשורים, לא רוצה שהפוליטיקאים יחתמו על הסכמים שלא יהיו שווים את הדפים עליהם נכתבו. צפו במחאה האמיצה על קירות בית האופרה בסידני

המשטרה האוסטרלית עצרה חמישה פעילים של ארגון גרינפיס שנתלו על בית האופרה בסידני ומחו על ההסכמים הפוליטים שנחתמים בקופנהגן. "אני חושבת שהמשטרה עומדת לטפס ולתפוס את הפעילים - אנא הישארו שם בינתיים", פקדה ראש הארגון באוסטרליה על פעיליה. ההפגנה הסתיימה אחרי כמה שעות, כשהשוטרים "קילפו" את הפעילים מבית האופרה - היישר לניידת.

לינדה סלבי מארגנת ההפגנה מרוצה למרות המעצר. היא חושבת שזה יסייע להעביר מסר לפוליטיקאים שסוגרים, לדבריה, עסקאות פוליטיות בקופנהגן: "נותרו לנו רק עוד ארבעה ימים, זהו זמן קריטי ואנחנו רוצים שמקופנהגן יצא הסכם הוגן, מאתגר וחוקי שיגן על העולם משינויי אקלים מסוכנים".

ארגון "גרינפיס" עורך כבר כמה עשורים מבצעים דומים לזה שערך בסידני, והיום - כשנושא הסביבה חדר לקונצנזוס העולמי, הארגון יכול לסמן לעצמו ניצחון במאבק על דעת הקהל, אבל הפעילים עוד לא יכולים לנוח על זרי הדפנה. פעיליו האוסטרלים מעדיפים בנתיים את קירות בית האופרה.