דנמרק: התקף לב בשידור חי

מי שעדיין לא הצליח למצוא עניין בוועידת האקלים החשובה שנערכת בימים אלו בקופנהגן, הנה משהו מדנמרק שבטוח יעניין את כולם. מדען המתמחה בהתחממות גלובלית חטף התקף לב לעיני הצופים בשידור חי בטלוויזיה. למרבה המזל, מצבו של המדען יציב והוא מתאושש בבית החולים. בוועידה, אגב, חזרו ללו"ז המתוכנן

דרמה בשידור חי: הצופים אמש בפאנל שנערך בוועידת האקלים בקופנהגן היו עדים להתקף לב בשידור חי של אחד המדענים שהרצה בכנס. השידור בטלוויזיה הופסק אחרי כמה דקות והאיש, בשנות ה-40 לחייו, הובהל לבית החולים.

ליבו של המדען ד"ר הנריק סוונסמארק לקה בפתאומיות בשעה שענה על שאלה במסגרת הפאנל בוועידת האקלים שנערכת בימים אלו בקופנהגן. ד"ר סוונסמארק, שכנראה לוקח ללב יתר על המידה את נושא ההתחממות הגלובלית בו הוא מתמחה, נפל בפתאומיות על הקרקע כשהוא נאנק מכאבים וממלמל "זה הלב שלי". אבל הסיבה האמיתית להתקף נעוצה בליבו של המדען, אשר סובל זה זמן רב מלב חלש ומשתמש בקוצב לב.  

בשניות הראשונות נכנסו עמיתיו של סוונסמארק להלם ולא ממש ידעו כיצד להתמודד עם הסיטואציה המבעיתה והמלחיצה, אבל מיד התעשתו והושיטו לו יד לעזרה. "קראו לאמבולנס , קראו לאמבולנס", קרא אחד מהחברים המבוהלים.

בשלב זה השידור החי הופסק והמדען פונה לבית החולים. הצופים קיבלו הסבר למחזה המבעת שבו צפו, לפיו המדען חטף התקף לב ומצבו יציב. "זה היה מאוד מלחיץ", סיפר אחד ממשתתפי הפאנל שהיה לצידו של סוונסמארק בעת ההתקף, "אבל שמענו שהוא בסדר גמור".