התפתחות בחקירת הפיגוע במומביי

במהלך משפטו של איש עסקים קנדי, המתנהל בימים אלו בשיקגו, חשפה התביעה הקלטות המתעדות שיחות בהן הוא נשמע משוחח על פיגועים מתוכננים. בין מתקפות הטרור שבשיחות: פיגוע במערכת עיתון בדנמרק וגם - הפיגוע הענק במומביי

מתקפת הטרור במומביי (channel 4)

התביעה במשפטו של טאהור ראנה, שנאשם בתכנון מתקפת טרור על עיתון בדנמרק, חשפה אתמול במהלך המשפט בשיקגו, כי הנאשם ידע גם מבעוד מועד על מתקפת הטרור במומבאי, בנובמבר 2008, ואף ייעץ באשר לביצוע פיגועים נוספים ברחבי הודו.

התביעה חשפה הקלטה של שיחה בין ראנה,איש עסקים ממוצא פקיסטני, המתגורר היום בקנדה, לבין דייויד האדלי, שנאשם גם הוא במעורבות במתקפת הטרור בעיר, שהתבצעה מספר ימים לפני סדרת הפיגועים במומבאי. בשיחה ביקש ראנה מהאדלי להעביר את מחמאותיו ואיחוליו למבצעי הפיגועים.

בשיחותיהם, דנו האדלי וראנה גם במטרות נוספות לביצוע פיגועים, כמו העיתון הדני שפרסם את הקריקטורה של מוחמד, שהסעירה את העולם המוסלמי בשנת 2005, בבוליווד- תעשיית הסרטים ההודית, מקדש בהודו וגם בשיב סינה - מפלגה פוליטית בהודו, בעלת זיקה הודית לאומית.

"זוכר במעורפל את הפיגועים"

לאחר שנעצר, טען ראנה בחקירתו ששיחותיו עם האדלי לא היו בענייני ביצוע פיגועי טרור אלא על מסעות עסקים שיבצע בעתיד. כאשר נשאל ראנה במהלך חקירתו מה הוא יודע על סדרת הפיגועים במומבאי, טען שהוא "זוכר במעורפל" את סדרת הפיגועים. עורך דינו של ראנה טען כי ראנה הופלל על ידי האדלי שהוצג בתור משתף פעולה עם הרשויות ומה גם שראנה הוא אדם שוחר שלום ודוגל בפילוסופיות המתנגדות לפעולות אלימות.

בפיגוע הטרור הגדול במומבאי שנמשך כארבעה ימים נהרגו 166 בני אדם. בסניף בית חב"ד במומבאי שגם היה מטרה להתקפת הטרור, מחבלים השתלטו על הבית ביום רביעי ה-27 בנובמבר והחזיקו בבית תחת מצור במשך ארבעה ימים שבמהלכם שוחררו עוזרת הבית ההודית עם בנם בן השנתיים של בני הזוג גבריאל ורבקה הולצברג, מנהלי בית חב"ד שנהרגו במהלך מתקפת הטרור ביחד עם עוד ארבעה יהודים ששהו בבית.