הטרנד החדש: ליקוק עמודים קפואים

לנוער בארצות הברית כנראה באמת משעמם בחורף הזה. בשבועות האחרונים הגיעו מספר קריאות לתחנות המשטרה בעקבות צעירים שליקקו עמודים קפואים ולשונם פשוט נתקעה. הכבאים ממליצים לא לנסות זאת בבית, אבל אם כבר עשיתם זאת - כך תצאו מהמצב המביך

קיימים הרבה תחביבים מוזרים, אך טרנד חדש שמאיים לכבוש את ארצות הברית הוא ללא ספק הטיפשי מכולם. לאחרונה הולכים ומתרבים מקרים בהם צעירים מדביקים את לשונם לעמודים קפואים - ואף נהנים ומצלמים.

כתבת CNN ג'ני מוס סיקרה שלושה מקרים של הדבקת לשון לעמוד קפוא בשבועות האחרונים ברחבי המדינה. באחד המקרים תלמיד בית ספר הדביק את לשונו לעמוד הדגל בבית ספרו באיידהו, ובמקרה נוסף בוושינגטון הזעיקה צעירה את המשטרה לאחר שחברתה בת ה-13 הדביקה את לשונה.

כשהמשטרה הגיעה לחלץ את הצעירה התקשו השוטרים להבין כיצד היא הגיעה למצב הזה, במיוחד כשהטמפרטורה בחוץ הגיעה למינוס 14 מעלות. לשאלתם ענתה החברה המשועשעת, "התנהגנו כמו מטומטמות והיא הדביקה את הלשון לעמוד".

כדי להיחלץ: שפכו מים פושרים

אם שאלתם את עצמכם מהי הדרך הטובה ביותר להיחלץ מהמצב המביך, "מומלץ קודם כל להירגע ואחר כך לשפוך מים בטמפרטורת החדר על הלשון", מסביר אחד הכבאים שעזרו בחילוץ הצעירה.

אם בכל זאת עשיתם את המעשה המטופש ונדבקה לכם הלשון, אל תנסו למשוך אותה בחוזקה - זה עלול להיות מסוכן ויש לפעול בעדינות כדי להיחלץ מהמצב.  ככל הנראה הפתרון הטוב ביותר הוא לא להיקלע מלכתחילה לסיטואציה שיכולה להיות גם מביכה וגם מסוכנת.