ראיון החג של הזוג אובמה עם אופרה וינפרי

לכבוד חג המולד נפתחו שערי הבית הלבן בפני מצלמותיה של אופרה וינפרי, שהגיעה לראיין את בני הזוג אובמה. ברק ומישל נתנו התראיינו בחגיגיות ואף העניקו סיור יוצא דופן בין מסדרונות המשכן הנשיאותי, אך האטרקציה הגדולה הייתה ללא ספק הכלב הנשיאותי בו שהפגין כישורים יוצאי דופן

ראיון מיוחד לחג המולד: הזוג הנשיאותי ברק ומישל אובמה העניקו ראיון חגיגי למלכת הטלוויזיה האמריקנית אופרה וינפרי, ששודר הלילה בארצות הברית.

במהלך הראיון שאלה וינפרי את הנשיא מהו הציון שהוא מעניק לעצמו בתום שנה של עבודה בבית הלבן. זוכה פרס הנובל הטרי הצטנע ונתן לעצמו את הציון B+. לדבריו, ישנן עוד משימות שהוא שואף להשלים במהלך כהונתו שטרם הצליח לבצע, ולכן עליו להתאמץ עוד יותר. אובמה הוסיף כי במידה ויירד מספר המובטלים ותאושר הרפורמה בבריאות - הציון שלו יעלה.

אופרה הפנתה לנשיא את השאלה "מי נותן מתנות חג יפות יותר, אתה או אשתך?". אובמה מיהר לענות כי "לרוב אני נותן בחגים מתנות יפות יותר ממה שאני מקבל", אך מישל התרעמה והשיבה - "אין סיכוי, אתה קיבלת מתנות טובות בשנה שעברה!".

הכלב הנשיאותי מפגין כישורים

במהלך הראיון היו גם מספר רגעים רציניים, בין היתר הווידוי של הנשיא שמתנת החג הטובה ביותר שקיבל הייתה אופניים וכדורסל שהביא לו אביו, שרוב הזמן לא היה כלל בבית. מתנת החג הזכורה ביותר למישל היא בית בובות צנוע שקיבלה בילדותה. 

וינפרי ערכה את הראיון כבר לפני מספר ימים, אך רק הלילה הוא שודר במלואו. במהלך התוכנית המיוחדת ערכה מישל אובמה סיור בבית הלבן, ואף התגאתה בכישוריו של הכלב בו, שיודע ללחוץ יד לכל מי שמבקש ממנו - כיאה לכלב נשיאותי אמיתי.