צפו בתיעוד: סילביו ברלוסקוני הותקף ונפצע בפניו

ראש הממשלה האיטלקי הותקף אמש בצאתו מאירוע במילאנו. על פי החשד, צעיר כבן 32 תקף את ברלוסקוני בפניו באמצעות פסלון בזמן שחילק חתימות להמון. ברלוסקוני פונה לבית החולים כשהוא מדמם וחלק משיניו שבורות. החשוד במעשה נעצר והועבר לחקירה, מדובר בצעיר בן 32 שעל פי חלק מהדיווחים לוקה בנפשו. צפו בתיעוד רגעי הדרמה

איטליה סוערת בעקבות אלימות פוליטית מול המצלמה: ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, הותקף אמש על ידי צעיר בשעה שיצא מאירוע פוליטי בו השתתף במילאנו וספג חבלות קשות בפניו. ברלוסקוני פונה לבית החולים, שם נקבע כי מצבו קל אולם הוא יישאר בבית החולים להשגחה ל-24 שעות.

ראש הממשלה האיטלקי, בן 73, ספג חבטה עזה בפניו בזמן שחילק חתימות לקהל לאחר שיצא מעצרת פוליטית בה השתתף בכיכר דואומו במילאנו. מיד אחרי שהותקף, הוא הוכנס למושב האחורי של רכבו והובהל לבית החולים, אולם רגע לפני שנסע - הספיק ברלוסקוני לצאת לרגע מהרכב ולסמן לאוהדיו שהוא בסדר, וכי הוא לא נפצע באורח אנוש.

החשד: התוקף הוא צעיר לוקה בנפשו

החשוד במעשה, צעיר בשם מאסימו טרטליה כבן 32, הלם בפניו של ברלוסקוני באמצעות פסלון מוקטן של הקתדרלה של מילאנו. הוא נעצר לאחר התקיפה ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה המקומית. על פי חלק מהדיווחים, מדובר בצעיר הסובל מבעיות נפשיות.

ראש הממשלה האיטלקי פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "סן רפאלה" כשהוא מדמם וחלק משיניו שבורות, ומצבו מוגדר קל. ברלוסקוני איבד כמות גדולה של דם, ובמצוות הרופאים הוא יישאר בבית החולים להשגחה ל-24 שעות נוספות.

"הוא ספג חבטה עזה בפניו", אמר רופאו האישי של ברלוסקוני ד"ר אלברטו זנגרילו, "יש לו שני חתכים ניכרים לעין בשפה העליונה - חתך חיצוני וחתך פנימי שמצריך תפירה כירורגית. הוא עבר סריקת סי-טי לראש, וממנה התברר שהאף שלו שבור".

"ניסיון חיסול או פיגוע טרור"

בתקשורת האיטלקית התייחסו לאירוע החמור כאל "ניסיון חיסול של ממש או פיגוע טרור" ברלוסקוני. טרם ידוע אם מאחורי המתקפה עומד ארגון או גוף כלשהו, וכן וכיצד הצליח החשוד לעקוף את מערך האבטחה של המנהיג האיטלקי השנוי במחלוקת.

בעלי בריתו הפוליטיים של ברלוסקוני מיהרו לתקוף את יריביו מהשמאל, ואמרו כי מדובר בתוצאה ישירה של קמפיין השנאה שהם מנהלים נגד ראש הממשלה. אולם מנהיג השמאל באיטליה, מאסימו דילמה, גינה את התקיפה בכל תוקף ואמר כי "אלימות אינה פתרון לשום דבר", ואיחל לברלוסקוני החלמה מהירה.