ילדי אמריקה מתלהבים מהנסיכה המצוירת השחורה

אחרי אינספור נסיכות בעלות עור לבן בוהק, אולפני וולט דיסני יישרו קו עם הטרנד האפרו-אמריקני ויצרו נסיכה מאויירת שחורה ראשונה. שמה של הנסיכה החדשה היא טיאנה, והיא הספיקה לכבוש במהרה את לב ילדי ארצות הברית, שדווקא מתלהבים מהשינוי המרענן בקרב גיבורי הילדים

שחור הוא ללא ספק הדבר הבא: לאחר השיגעון שהובילו אופרה וינפרי וברק אובמה החליטו באולפני דיסני לרכב על גל ההצלחה של הטרנד האפרו-אמריקני. לאחרונה הם השיקו את הנסיכה המצויירת החדשה "טיאנה", בעלת צבע עור כהה למדי, הכובשת את ליבם של ילדי ארצות הברית.

הנסיכה טיאנה מככבת בסרט החדש של דיסני "הנסיכה והצפרדע", שהפך לנצפה בקרב הצעירים במדינה. "יש פעם ראשונה לכל דבר, ואני חושבת שזאת התחלה טובה", אומרת תלמידה אמריקנית מלוס אנג'לס.

אך למרות פריצת הדרך של דיסני בכל הקשור לכוכבים מצוירים בעלי רקע אתני שונה, זוהי רק הפעם הרביעית בה מוצגת נסיכה בעלת מוצא שונה. הנסיכות האתניות שהוצגו עד כה היו פוקהונטס האינדיאנית, מולאן הסינית, ו-יסמין הנסיכה האוריינטלית בסרט אלדין.

בובת טיאנה נחטפת מהמדפים

מדוע לקח זמן כה רב לאולפנים בהוליווד ליצור כוכבת אפרו-אמריקנית? אחד ממאיירי הסרט החדש מנסה לענות. אריק גולדברג מספר כי הוא "לא יודע מה לקח כל כך הרבה זמן... היו שם הפקות אחרות לפני הסרט הזה, היינו כנראה צריכים לעשות סרטים אחרים לפני שהתחלנו לעשות את טיאנה".

וכמו הנסיכות האחרות לפניה, גולדברג טוען שטיאנה היא כבר מכונת שיווק מוצלחת. "כולם קונים בובות של הנסיכה האפרו-אמריקניות, זה לא משנה מה הרקע שלהם, זו פשוט דמות מאוד פופולרית".

ומעבר להיבט השיווקי, ישנם לא מעט ילדים בארה"ב שטוענים שהדמות חדשה מהווה עבורם השראה. יש צעירים אפרו-אמריקנים שכעת יכולים להגיד לעצמם "אם היא יכולה לעשות את זה, אני בטוח שאני יכול לעשות את זה".