רומא: "מתקפת" הציפורים השחורות

התיירים מתלהבים - אבל המקומיים מפחדים: להקות ציפורים שחורות כנף חגות בשמי בירת איטליה מדי ערב ומטילות את צואתן על העוברים והשבים בעיר - במה שהפך לתופעה של ממש בימי ראשית החורף. "זו בהחלט בעיה, גם להולכי הרגל וגם לנהגים החוששים להשאיר את רכבם מתחת לעצים", אומרים בעיר

כשהלילה עוטף את רחובות רומא, מעל השכונות באזור נהר הטייבר, ההולכים והשבים מרגישים שהם הגיעו לאתר צילומים של סרט אימה. ציפורים שחורות כנף חגות בשמיים, יוצרות צורות שונות ומשונות שלעתים נראות כמו עשן שחור היוצא ממפעל מזהם.

בניגוד לתושבי העיר, הסובלים מכמויות גדולות של לשלשת בכל "מתקפה" שכזו, התיירים שמגיעים לבקר בעיר דווקא לא מסתירים את התלהבותם מהנעשה בשמיים. הציפורים הגיעו לרומא מצפון אירופה עם תחילתה של עונת החורף, ובעוד שבלילה הן גורמות לאי נוחות בקרב תושבי העיר, ביום הן סועדות את ליבן באזורים הכפריים הסובבים את רומא.

"זו בהחלט בעיה, גם להולכי הרגל וגם לנהגים החוששים להשאיר את רכבם מתחת לעצים", אומרת אלסנדרה בושמי, ביולוגית המתגוררת ברומא. בנוסף לנזקים הסביבתיים הרבים שגורמות הציפורים, הן גם רועשות הרבה יותר מכל זן אחר של ציפורים המוכר לנו. "ציוצן מאפיל מבחינה קולית אפילו על שיירת מכוניות", מסכמת בושמי. 

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2