הישג לקהילה הגאה בארה"ב: ראש עיר לסבית - לראשונה בעיר גדולה

אניס פארקר נבחרה כראש עיריית יוסטון. מה שמייחד את הבחירה שלה היא העובדה שפארקר היא לסבית מוצהרת, והיא חברת הקהילה הראשונה שתעמוד בראשות עיר גדולה במדינה. "היא נבחרה בשל כישוריה, ובשל הניסיון שלה", אומרים בעמותת גיוס הכספים שעמדה מאחורי מימון הקמפיין שלה

אניס פארקר, ראש העירייה הלסבית הראשונה (חדשות 2)

הקהילה ההומו-לסבית בעיר יוסטון שבטקסס, ארצות הברית, התעוררה הבוקר כאשר היא גאה מאי פעם. אניס פארקר (53), עשתה היסטוריה לאחר שנבחרה כראש העירייה הלסבית הראשונה בעיר גדולה במדינה. פארקר גברה על יריבה, ג'ין לוק, ששימש בתפקידו האחרון כתובע הכללי של העיר.

בנאום הניצחון שלה הודתה פארקר לכל מי שהתגייס למאמץ הבחירות שלה, לאגודה ההומו-לסבית בארצות הברית ולעשרות קבוצות זכויות אדם ואזרחים שהתאגדו לעזרתה. "אני רוצה להודות לכל מי שהאמין בי מהרגע הראשון, תושבי יוסטון הכריעו היום כי הם מעוניינים בעיר פתוחה ושוקקת חיים", אמרה נרגשת בנאום הניצחון שלה.

הצלחה מסחררת לקהילה ההומו-לסבית

צ'אק וולף, מנכ"ל עמותת גיוס הכספים של האגודה ההומו-לסבית, שכמובן עמדה מאחורי מסע הבחירות של פארקר, אמר כי לבחירתה יש משמעות מיוחדת לקהילה בארצות הברית. "אניס נבחרה בשל כישוריה המקצועיים והניסיון שלה", אמר והוסיף: "ניצחונה מראה באופן חד משמעי כי להומואים וללסביות בארצות הברית חלק גדול וחשוב בחיים הפוליטיים".

האגודה ההומו-לסבית במדינה זוכה השנה להצלחה פוליטית כבירה, לאחר שמתוך 79 מועמדים בהם תמכה בהתמודדויות שונות למשרות ציבוריות, 54 מהם נבחרו בסופו של דבר.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2