ארה"ב: ילד עם חשבון סלולרי של 22 אלף דולר

מתי בפעם האחרונה בדקתם את חשבון הסלולר של הילד שלכם? הורים בקליפורניה הופתעו לגלות שבנם הגיע לחשבון אסטרונומי של 22 אלף דולר בחודש. איך עושים את זה, ומה עושים נגד זה?

טד אסטריה מקליפורניה היה בטוח שלצרף את בנו בן ה-13 לחשבון הסלולר המשפחתי יעלה לו, במקרה הכי גרוע - 50 דולר בחודש. אלא שטד המובטל גילה החודש להפתעתו כי הוא חייב לחברת הסלולר שלו לא פחות מ-21,917 אלף דולר, בגלל הוצאות חריגות של בנו מהטלפון הנייד.

"נראה שזה מסתכם בכמעט 100 דולר לדקה", חישב האב ההמום. "זאת לא לגמרי אשמתו, אני מאשים את חברת 'ורייזון' מכל אחד אחר, הם לא היו צריכים לאפשר לזה לקרות". מתברר שההוצאות הכבדות נרשמו בעיקר בגלל הורדות שביצע הילד למכשיר הפרטי שלו.

דובר חברת הסלולר אמר בתגובה כי הם נמצאים במגעים כעת עם המשפחה, בכדי להסדיר את החוב האסטרונומי. אך כעת עולה לדיון שוב שאלת הפיקוח של ההורים על ילדיהם המשתמשים במכשירים הניידים כבדרך קבע, למרות הכספים הגדולים והקרינה מהמכשיר.

"בשום אופן לא אוכל לשלם את זה. בשום אופן", קובע טד, "אך אעשה כל מה שאני יכול כדי לפתור את זה". בנוסף מנסים כעת בני המשפחה לחשוב כיצד להקל על בנם הפטפטן, שהבין כי הכניס את הוריו לחובות כבדים - אותם יקח עוד שנים רבות לכסות.