ארה"ב: בת 98 רצחה בת 100 בבית האבות

לורה לונדקוויסט ואליזבת' בארו נחשבו לחברות טובות. הן היו שותפות לחדר בבית אבות סיעודי במסצ'וסטס, אכלו יחד, טיילו יחד ואף אמרו אחת לשנייה 'אני אוהבת אותך' לפני השינה. אבל היחסים בין השתיים הדרדרו, לאחר שבארו טענה שחברתה "משתלטת על כל החדר" - וזה נגמר ברצח. לונדקוויסט חשודה שחנקה את בארו בשקית ניילון

ארה"ב: בת 98 רצחה בת 100. אילוסטרציה (חדשות 2)

מסתבר שלפשע אין גיל: קשישה בת 98 מארצות הברית מואשמת ברצח קשישה בת 100 שהיתה שותפתה לחדר במוסד הסיעודי בו מתגוררות השתיים. על פי החשד, חנקה אותה השותפה למוות באמצעות שקית קניות מניילון.

חבר המושבים במסצ'וסטס מעמיד לדין את לורה לונדקוויסט לאחר שרצחה, כך נטען, את אליזבת' בארו השתיים התגוררו בבית האבות "ברנדון וודס" בדרתמות' ונחשבו לחברות טובות. בין שתי הנשים התפתח ויכוח פעוט על שולחן הקטן שהיה מונח למרגלות מיטתה של בארו, ויכוח שהוביל לרצח.

בארו נמצאה מתה ב- 24 בספטמבר כשקית פלסטיק קשורה ברפיון סביב ראשה, כך נמסר ממשרד התובע המחוזי של מחוז בריסטול. נתיחה שלאחר המוות שבוצעה בגופתה של בארו העלתה כי היא מתה כתוצאה מחנק.

"גיהנום עלי אדמות"

לדברי הרשויות, מחקירת המשטרה עולה כי בארו התלוננה כי השולחן של חברתה לחדר חוסם את דרכה לשירותים. כאשר אחת האחיות נכנסה לחדר, רטנה בארו בפניה כי לונדקוויסט משתלטת על החדר.

התובע המחוזי הסביר כי בארו התלוננה שוב ושוב כל כך שלונדקוויסט הופכת את חייה ל"גיהנום עלי אדמות". בשבועות שקדמו למותה של בארו, השתיים עדיין התגוררו יחד. דובר בית האבות הסיעודי סיפר כי הוצע לבארו להחליף חדר, או להחליף שותפה, אבל בכל פעם היא סירבה.

הדובר השווה את שתי הקשישות ל"אחיות". "הן עשו הליכות יומיות יחד, טיילו יחד ואכלו ביחד  מדי יום", סיפר. "הן אפילו נשמעו אומרות אחת לשניה מדי לילה 'לילה טוב, אני אוהבת אותך'.

סניגורה של לונדקוויסט קרל לוין, טוען כי לא היתה מעורבת במותה של בארו. "היא חפה מפשע", הוא אמר. שופט בית משפט העליון אישר לשלוח את לונדקוויסט לבדיקה פסיכיאטרית בבית החולים על מנת לבדוק האם היא כשירה לעמוד לדין. אם יימצא כי היא אכן כשירה, יוגש נגדה כתב אישום על רצח מדרגה שנייה.