ודיקטטור השנה בעולם הוא: עלי חמינאי

אוניברסיטת אוסלו החליטה לייסד את פרס "דיקטטור השנה בעולם", כדי להזכיר לחלקנו שיש אנשים שחיים בגיהנום מתמשך ויומיומי. השנה זכה בפרס המפוקפק עלי חמינאי, המנהיג הרוחני של אירן בתואר. חמינאי גבר על אושיות עולמיות כמו רוברט מוגאבה וקים ג'ונג איל. מעניין אם הוא יגיע לקבל את הפרס

דיקטטור השנה בעולם (חדשות 2)

לקראת סוף שנת 2009 מעניקים גופים רבים בעולם את תואר "איש השנה" בקטגוריות שונות. בדרך כלל התארים האלה ניתנים לאנשים אשר תרמו רבות למען עולם טוב יותר: אם בפוליטיקה, אם בבריאות ואפילו בכדורגל. אוניברסיטת אוסלו החליטה להעניק פרס לדיקטטור הפעיל ביותר, ותסכימו שאין מתאים יותר מהמנהיג הרוחני של אירן, האייתולה עלי חמינאי, לקבל את התואר.

חמינאי גבר על מועמדים בעלי רזומה מרשים בתחום הדיקטטורה העולמית, כמו למשל קים ג'ונג איל מקוריאה הצפונית, ורוברט מוגאבה, שליטה הבלתי מעורער של זימבבוואה. "הענקנו את הפרס למי שעשה את המירב על מנת ליצור עוינות בין עמים ואנשים, העלה את רמת הסבל ממנה סובל עמו ומנסה בצורה בלתי פוסקת ליצור מלחמה", הסבירו חברי הוועידה.

"הרעיון שעומד מאחורי הענקת הפרס הוא הרצון להזכיר לעולם שעדיין ישנם מקרים של עמים שלמים שסובלים באופן יומיומי וחיים בגיהנום מתמשך", כך סיכמה אחת ממייסדות הרעיון, נינה ויטוסק.