השימפנזה תקף - אבל הבעלים לא תועמד לדין

כחודש לאחר שנחשפה לראשונה צ'רלה נאש, שהותקפה באכזריות על ידי שימפנזה, קובע בית המשפט בארה"ב כי בעלת החיה האלימה לא תועמד לדין. "אין שום הוכחה שסנדרה הרולד ידעה על הסכנה שהשימפנזה שלה מהווה והתעלמה ממנה", אמר פרקליטה של בעלי הקוף. נאש איבדה בתקרית את ידה ופניה הושחתו. זהירות, התמונות לא קלות לצפייה

בעלת השימפנזה שתקפה באכזריות אישה לא תועמד לדין: בית המשפט בקונטיקט הודיע כי סנדרה הארולד, ששימפנזת המחמד שלה תקפה בחודש פברואר השנה את חברתה, צ'רלה נאש מווירג'יניה, לא תישפט וההאשמות נגדה יבוטלו.

"אין שום הוכחה שסנדרה הרולד ידעה על הסכנה שהשימפנזה שלה מהווה והתעלמה ממנה", אמר פרקליט המדינה בקונטיקט, דיוויד כהן.

לפני כחודש נחשפה נאש לראשונה מאז התקיפה המחרידה, בתכנית הראיונות של אופרה ווינפרי, כשרעלה מכסה את פניה - ודיברה על פציעותיה הנוראיות. צ'רלה איבדה בתקרית בחודש פברואר את ידה ואת מרבית פניה. במהלך הראיון, תוך הפגנת אומץ רב, צ'רלה הורידה את הרעלה וחשפה את פניה כפי שהם נראים עתה.

"רופא העיניים הגיע לפני כמה שבועות ואמר שחבל שהם היו צריכים להוציא את העיניים שלי, רק אז הבנתי שהעיניים שלי כבר לא שם", היא אמרה לאופרה. "אמרתי לעצמי - עכשיו אני מבינה למה הם אמרו שלעולם לא אראה יותר".

"הוא לא היה צריך שום דבר חוץ מאהבה"

השימפנזה טראוויס גרה בביתה של חברתה הטובה, סנדרה הארולד. סנדרה התייחסה לחיית המחמד שלה כמו לילד. אבל בלילה אחד, כשהגיעה צ'רלה לבית חברתה הטובה - השימפנזה הסתערה עליה ללא רחמים, בלי כל סיבה נראית לעין.

למרות שבעלת השימפנזה ניסתה לעצור את החיה המשתוללת, ששוקלת 89 ק"ג, בדקירות סכין -המתקפה נמשכה. "השימפנזה הרגה את החברה שלי!", אמרה בטלפון למוקד החירום. "תשלחו את המשטרה עם רובה! עם רובה!".

צ'רלה נפגעה באורח כה אנוש עד שסנדרה הייתה בטוחה שהיא מתה. טראוויס קרע לה את הפנים ותלש לה את היד. השוטר שהוזעק למקום ירה והרג את השימפנזה.

"שיחקתי איתו", סיפרה סנדרה על יחסיה עם טראוויס. "אהבנו לראות טלוויזיה ביחד. עד לתאונה הוא לא היה צריך שום דבר חוץ מאהבה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק