טייס הציל צנחן שנתפס ונתלה ממטוס קרב

טייס אמיץ לב קיבל את אות הגבורה היוקרתי ביותר בבריטניה, לאחר שהציל צנחן שנתפס ונשאר תלוי ומחובר ברגלו אל המטוס. רגעים אחדים לפני שנחת קיבל הטייס דיווח במכשיר הקשר והמריא בחזרה. הוא השאיר את ההגאים ללא השגחה, חתך את החבל בו הסתבך הצנחן, וחזר בדיוק בזמן כדי להנחית את המטוס בבטחה

גארת' גריילינג, טייס בריטי המשרת בימים אלו באפגניסטן, היה בטיסת אימון מעל שמי גרמניה, כאשר צוות צנחנים קפץ ממטוסו. ללא ידיעתו של גריילניג, אחרון הצנחנים, מייג'ור ג'רמי דנינג, נשאר תלוי מתחת למטוס, לאחר שרגלו הסתבכה בחבל באורך של 5 מטרים.

הצנחן ניצב בפני מוות ודאי, ללא דרך להתריע על מצבו לטייס, שביצע את המהלכים האחרונים לקראת נחיתה. נחיתה במצב כזה לא הייתה משאירה לצנחן דנינג שום סיכוי. אך כאשר המטוס התקרב אל מסלול הנחיתה, פקח טיסה שהבחין במצבו הקשה של הצנחן הודיע על כך לטייס.

כשקיבל את ההודעה במכשיר הקשר, הגביהה הטייס שוב והחזיר את המטוס לגובה 2 קילומטרים, כשמולו עומד פתרון אחד בלבד כדי להציל את הצנחן הקשור אל המטוס - לעזוב את ההגאים, להשאיר את המטוס ללא טייס, ולחתוך את החבל שקושר את הצנחן אל המטוס. באותו הזמן, הטייס גריילינג היה לבדו על המטוס, גם ללא מערכת של טייס אוטומאטי.

בימים אלו, שנה לאחר המבצע המדהים של גריילינג, הוא עומד לקבל מדלייה, כאות על הגבורה שהפגין כשהציל את חייו של הצנחן. כשתיאר את התקרית שהתרחשה לפני כשנה, אמר יו"ר האגודה שתעניק לגריינלינג את הפרס: "בכל השנים בהן הענקנו פרסים על גבורה, לא נתקלנו בתקרית כמו זו. זה בהחלט מדהים. אם יש מישהו שמגיע לו אות גבורה כזה, זה הטייס גריילינג. המטוס היה יכול להתרסק ולהשאיר את שניהם הרוגים".