הזונות בקופנהגן מוחות: לא נותנים לנו לעבוד

סערה בבירת דנמרק: ראש העיר קראה לבאי ועידה של האו"ם שלא לשלם ולהביא יצואניות לבית המלון בו מתקיימת הוועידה. היצואניות מוחות בחריפות: זו אפליה

עובדות תעשיית המין בדנמרק מוחות. אילוסטרציה (רויטרס)

בתי הבושת בקופנהגן בירת דנמרק סוערים בימים האחרונים, ולא בגלל התנועה הערה של הדורשים ביחסי מין. הנחייה שפרסמה ראש העיר למבקרים שהגיעו להשתתף באחת הוועידות שהתקיימו במלון בעיר, ובה הם נקראו שלא לבקש את שירותיהן של הזונות - עוררה גל מחאה, במסגרתו הן טענו: זו אפליה.

בראשית השבוע פרסמה מועצת העיר קופנהגן הודעה מיוחדת לבאי ועידת "קופ-15" של האו"ם המתקיימת בימים אלו בעיר, בדרישה "שלא לשלם בעבור סקס". על ההודעה הייתה חתומה ראש העיר ריט ביירגארד. "אורח יקר, אנו קוראים לך שלא להפגיש בין אורחי המלון ליצאניות", נכתב בהודעה המיוחדת שהועברה לבאי המלון.

"מונעים מאיתנו לבצע את עבודתנו החוקית"

עד מהרה, התפשטה הידיעה לרחובותיה של בירת דנמרק - ועמה גם מחאת היצאניות. "זה בכלל לא עניינה של מועצת העיר להתערב בעיסוקנו", קרא "ארגון השמירה על האינטרסים של העובדים בתחום המין". בהודעת הארגון כונה המהלך של מועצת העיר "מהלך הנגוע באפלייה".

"ביירגארד מנצלת את מעמדה כראש עיר ובכך מונעת מאיתנו לבצע את עבודתנו החוקית", אמרה דוברת הארגון סוזאן מולר. "איננו מבינים כיצד היא יכולה לפנות לאנשים בצורה שכזו".

כעת יבחנו היצואניות את המשך דרכן. בדנמרק דווח כי ייתכן ותחריף המחאה - דבר שבהחלט עשוי להשפיע על רחובותיה של הבירה.