סומליה: פיגוע תופת בשידור חי

בפיגוע קשה שנערך בבית מלון בסומליה נהרגו 19 בני אדם, בהם שלושה שרי ממשלה. אך בניגוד לפיגועים אחרים, את הפיצוץ הזה הצליח צלם לתעד בשידור חי. מערכת הביטחון הסומלית מעריכה כי ארגון טרור מוכר שלח את המחבל המתאבד. התמונות קשות לצפייה

טקס הענקת תארים לסטודנטים לרפואה שנערך הבוקר בסומליה הסתיים באסון מחריד. לעיני המצלמות הצליח מחבל מתאבד להסתנן לאירוע ביוקרתי שאירע במלון בעיר הבירה של המדינה, ולפוצץ עצמו בלב בקהל. 19 בני אדם נהרגו בפיגוע, בהן שלושה שרים.

אזרחי סומליה עדיין נתונים בהלם ממותם של שר החינוך, שר הבריאות והשר להשכלה גבוהה שהגיעו למלון "שאמו" היוקרתי כדי לכבד את מקבלי התארים בנוכחותם. מקורות ביטחוניים במדינה מעריכים כי מאחורי הפיגוע עומד ארגון טרור המכונה "שבאב", שהתנקש בעבר בחייו של שר הביטחון הסומלי.

מי שצילם את התמונות הקשות של רגעי הפיצוץ, היה צלם רשת הטלוויזיה הערבית "אל-ערביה", שמשדרת מהנסיכות דובאי. הצלם נהרג אף הוא בפיצוץ.

בחודש ספטמבר חוסל אחד ממנהיגי ארגון הטרור, סלאח עלי סלאח נבהאן, שהיה מעורב בעבר בפיגועים נגד שגרירות ארצות הברית בקניה ובפיגוע במלון מומבסה בו נהרגו שלושה ישראלים. כמו כן ניסה נבהאן לשגר טיל כתף לעבר מטוס ארקיע, פעולה שנכשלה למרבה המזל.