רבע מבני הנוער בארה"ב: מתפשט מצטלם ומשתף

סקר חדש של ערוץ MTV וסוכנות הידיעות AP מגלה כי רבע מבני הנוער בארצות הברית נוהגים לשלוח תמונות עירום של עצמם לאחרים. אמצעי התקשורת בהם מועברות התמונות החושפניות הן רשת האינטרנט והמכשיר הנייד הנמצא ברשותו של כמעט כל מתבגר

נוער ללא בושה (רויטרס)

מסתבר שהצעירים של היום לא סובלים מביישנות: סקר חדש שנערך בקרב בני נוער בארצות הברית מראה, כי כרבע מהם נוהגים לשלוח תמונות עירום אחד לשני דרך הרשת האינטרנט או באמצעות הטלפון הנייד.

הסקר, שנערך בשיתוף של סוכנות הידיעות אי.פי עם ערוץ המוסיקה הפופולרי MTV, גילה כי בני הנוער משתמשים בערוצים רבים להפצת התכנים החושפניים. עוד עלה בסקר, כי הצעירים מפיצים תמונות וקטעי וידאו של עצמם, זאת למרות שפעולה זו גורמת להם לעיתים לצער.

אחד מהמשיבים בסקר הוא סמי, צעיר אמריקני בן 16 . לדבריו הוא שלח בעבר תמונות עירום של עצמו לחברתו, דרך רשת האינטרנט. בנוסף התוודה כי העביר לחבר שלו תמונות עירום של נער אחר שהכיר, והגיעו לידיו.

עבירה על החוק

לפי החוק האמריקני חל איסור לשלוח תמונות עירום של צעירים ברשת. העוברים על קביעה זו עלולים לעמוד בפני האשמות חמורות. סמי טוען כי לאחר שהבין כי מדובר בעבירה על החוק לא יוסיף לשלוח תמונות כאלו, אך הוסיף, "אני באופן אישי, לא חושב שמדובר בכזאת בעיה גדולה".

כחצי מהנשאלים בסקר טענו כי גם הם אינם חושבים ששליחת תמונות עירום מהווה בעיה, או גורמת לסיכון כלשהו. בנוסף, רובם טענו כי הם שולחים את התמונות רק לבן או בת זוגם וכי המניע לשליחה הוא רומנטי.

אך ככל הנראה הנתון המדאיג הוא ש-14% מהנשאלים בטוחים בוודאות כי תמונת העירום ששלחו תגיע לידיים נוספות, וזאת ללא קבלת רשותם. כתשובה לכך עולה כי 17% מהנשאלים שקיבלו תמונת עירום שלחו אותה לאדם אחר, ללא ידיעת המצולם.