נמצא סרט מהדקות האחרונות במטוס

במקביל לחיפושים אחר אחת הקופסאות השחורות מהמטוס הגרמני שהתרסק, נמצא דווקא תיעוד אחר מהטיסה הקטלנית: בזירת האסון אותר סרטון קצר מטלפון סלולרי שתיעד את השניות האחרונות בחייהם של 150 הנספים. "אנשים זעקו לאלוהים בכל מיני שפות", דיווחו כלי התקשורת שמחזיקים בתיעוד

טיסת "ג'רמן ווינגס", ארכיון (SKY NEWS)

ממצא חדש ומצמרר בזירת אסון ההתרסקות: כשבוע לאחר שטיסת "ג'רמן ווינגס" התרסקה באלפים הצרפתים, כלי תקשורת באירופה מדווחים הערב (שלישי) על סרטון וידאו שנמצא בזירה ובו תיעוד של השניות האחרונות בחייהם של 150 הנספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח במגזין הצרפתי "פריז מאטץ'" ובעיתון הגרמני "בילד", הסרטון צולם בטלפון סלולרי באופן לא יציב עד כדי כך שלא ניתן לזהות את האנשים שמופיעים בו. עם זאת, הצרחות של הנוסעים נשמעות בו היטב וניתן להסיק שהם היו מודעים באותן שניות למה שעומד להתרחש.

במגזין הצרפתי דיווחו כי ניתן לשמוע בסרטון את האנשים זועקים לאלוהים בכל מיני שפות. גם דפיקות מתכתיות נשמעו בסרטון יותר משלוש פעמים. ייתכן שאלו היו הדפיקות של הטייס על הדלת הנעולה של תא הטייס.

"מאוחר יותר בסרטון, אחרי שקשוק כבד, נשמע רעש גדול שגבר על קולם של הנוסעים הזועקים - ומיד לאחר מכן לא נשמע דבר", דיווחו במגזין הצרפתי. שני כלי התקשורת שטוענים כי הם המחזיקים בסרטון החליטו שלא לפרסם אותו.

יעדיפו כנראה לא לצפות. קרובי הנספים (רויטרס)

לופטהנזה מודה: ידענו על הדיכאון של טייס המשנה

מוקדם יותר הערב, אחרי שמועות רבות, שלל דיווחים וספקולציות, הודיעה חברת "לופטהנזה" באופן רשמי כי אנדראס לוביץ, טייס המשנה שריסק את מטוס "ג'רמן ווינגס" לתוך האלפים הצרפתיים, סבל בעבר מדיכאון עמוק.

על פי ההודעה שפרסמה חברת התעופה, לוביץ דיווח כבר בשנת 2009 לבית הספר לטיסה בו למד כי הוא "סובל מדיכאון חמור". על פי הדיווח, גם בלופטהנזה ידעו על כך.

"סבל מדיכאון חמור". לוביץ

ביום שישי האחרון דיווח עיתון ה"בילד" הגרמני כי לוביץ סבל בעבר מהתקפי דיכאון. עוד עלה מהדיווח כי הוא קיבל טיפול פסיכיאטרי לפני שש שנים.