דרמה בטורקיה: התובע שהוחזק בשבי נהרג בפריצה המשטרתית

כוחות מיוחדים פרצו לבניין בית המשפט באיסטנבול בו הוחזק בשבי התובע במשפטו של צעיר שנהרג במהומות בפארק גזי לפני כשנתיים. התובע נפצע קשה במהלך הפריצה ולאחר מכן מת מפצעיו. לפחות שניים מהחמושים ששהו בבניין נהרגו במתקפה

שוטרים מחוץ לביהמ"ש (רויטרס)

מבצע החילוץ בטורקיה הסתיים בכישלון: כוחות גדולים של משטרה פרצו הערב (שלישי) לאולם בו הוחזק התובע מחמט סלים קיראז בבית המשפט באיסנטבול. סלים קיראז נפצע באורח קשה ומת לאחר מכן מפצעיו. שני חמושים נהרגו כתוצאה מירי השוטרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חברי ארגון השמאל הבלתי-חוקי "החזית המהפכנית לשחרור העם" פרצו הבוקר למשרדו של סלים קיראז, התובע בתיק של צעיר שנהרג בהפגנות בפארק גזי בקיץ 2013 - ושבו אותו.

שוביו לקחו אותו בשבי כחלק מהמחאה נגד מי שהיה אז ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, שהוביל קו תקיף במיוחד נגד המפגינים - ושכוחות המשטרה ששלח לפארק השתמשו בכוח מופרז נגדם. באותן התנגשויות אלימות נהרג הצעיר ממיכל גז שהשליכו לעברו השוטרים.

בהודעה שפרסם הארגון ברשתות החברתיות איימו חבריו להוציא להורג את התובע עד השעה 15:36 (שעון מקומי) - זאת אם תביעותיהם לא ייענו. חברי הארגון, שמוחים נגד הממשל הטורקי, דרשו שהשוטרים שרצחו את הצעיר במהומות ההן יודו בפשעיהם בשידור חי. בנוסף דרשו שכל האישומים שהוגשו נגד מי שהשתתף בהפגנות יבוטלו - אחרת הם ירצחו את התובע.

כוחות מיוחדים מחוץ למבנה, היום (רויטרס)

המהומות בפארק גזי, יוני 2013 (רויטרס)


באתרי האינטרנט הופצה תמונתו של התובע כשאקדח מכוון לראשו, וכוחות המיוחדים של טורקיה שנפרשו סביב מבנה בית המשפט פרצו אליו במטרה להשתלט על החוטף ולסיים את האירוע. כאמור, זה הסתיים באופן עגום למדי.