לופטהנזה מודה: ידענו על הדיכאון של טייס המשנה שהתרסק

חברת התעופה הגרמנית אישרה לראשונה כי אנדראס לוביץ, טייס המשנה בטיסת "ג'רמן ווינגס" שהתרסקה באלפים בצרפת, סבל מדיכאון עמוק במהלך לימודיו לפני כ-6 שנים. לופטהנזה הקצתה 278 מיליון אירו לפיצוי משפחות הקורבנות

סבל מדיכאון. לוביץ (רויטרס)

אחרי שמועות רבות, שלל דיווחים וספקולציות, הודיעה הערב חברת "לופטהנזה" באופן רשמי כי אנדראס לוביץ, טייס המשנה שריסק את מטוס "ג'רמן ווינגס" לתוך האלפים הצרפתיים, סבל בעבר מדיכאון עמוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי ההודעה שפרסמה חברת התעופה, לוביץ דיווח כבר בשנת 2009 לבית הספר לטיסה בו למד כי הוא "סובל מדיכאון חמור". על פי הדיווח, גם בלופטהנזה ידעו על כך.

ביום שישי האחרון דיווח עיתון ה"בילד" הגרמני כי לוביץ סבל בעבר מהתקפי דיכאון. עוד עלה מהדיווח כי הוא קיבל טיפול פסיכיאטרי לפני שש שנים.

מוקדם יותר פורסם ב"דיילי מייל" כי ב-2008 נאלץ לוביץ להפסיק את הכשרת הטיסה שלו בשל מצבו הנפשי. "הוא ככל הנראה סבל מדיכאון ומשחיקה", סיפרה חברה של לוביץ לספסל הלימודים.

היום הכריזה לופטהנזה כי הקצתה 278 מיליון אירו שיועמדו כסכום פיצויים למשפחות הקורבנות וכיסוי נזקי האירוע. לא מדובר בשלב זה בפיצוי מיידי למשפחות, אלא בכספי ביטוח שיועדו להתגוננות מפני "תביעות עתידיות ואפשריות".