רובע החלונות האדומים של ניו יורק

בפינה של רחוב 38 והשדרה החמישית בניו יורק תוכלו למצוא נשים חטובות מחליפות בגדים בלילות, מחליפות בגדים בימים והכול - מול עשרות האלפים שעורכים את קניות חג המולד. "כשאנחנו מחליפות בגדים, ברגע שהחולצה יורדת, מגיעים הרבה יותר קונים"

כולנו מכירים את סנטה קלאוס המסורתי המציץ מחלונות הראווה בחו"ל בתקופה זו של השנה, עם הזקן הלבן ובגדיו האדומים. אבל הבנות בחלונות הראווה הפחות מסורתיים ידועות דווקא בגלל שהן מחליפות בגדים. "לא יאומן - הן צריכות לעשות את זה בכל פינה", אומר תושב מתלהב מניו יורק - בפינה של רחוב 38 והשדרה החמישית.

הן מחליפות בגדים בלילות, הן מחליפות בגדים בימים - "כשאנחנו מחליפות בגדים, ברגע שהחולצה יורדת - מגיע הרבה יותר קהל" הן אומרות לג'ני מוס כתבת ה-CNN.

הקונים עוברים ו...נתקעים

 הבנות הללו הן הלהיט של העונה בחלונות הראווה. הסקרנים חולפים על פני החלונות, וכל הזמן יש קהל - בעיקר גברים שנלחצים כנגד הזכוכית. "מה יכול להיות יותר חגיגי משתי נשים יפות בחלוקים! בחלוקים!", אומר אחד העוברים שלא מפספס את החלון.

הבנות מסרקות אחת לשניה את השיער, הן קופצות על הספות, מנשקות את המראה מנפנפות בשיערן למעשה, הן מקדמות קו אופנתי "xoxo". על פי ההוראות שהן קיבלו - אסור להן ליצור קשר עם הקהל. "אני לא יוצרת קשר עין אבל אני רואה מזווית העין", אומרת אחת הבנות. אנחנו יכולות לרמות ולראות אותם דרך הראי. ההצגה עוברת לשני הצדדים הם מביטים פנימה והן מביטות החוצה, הם כותבים פתקים ומציגים אותם על החלון, אבל אלו לא אותם מכתבים שסנטה מקבל בחנות מייסיס

"הרגליים הכי יפות שראיתי"

"תנעלי נעליים", מבקש אחד הסקרנים. הוא מתכוון לנעלי העקב, וכשהלן סוגרת את הרוכסן של ניקי, נשמעת תאונה מהכביש הסמוך. גם נשים עוצרות: "אלו הרגליים הכי יפות שראיתי, הלוואי שלי היה כזה זוג". "אני חושבת שזה יותר מידי", אומרת אישה אחרת. "אלו דברים שצריכים להיעשות באולפן ולא בחלון הראווה", היא מוסיפה. חלק מהעוברים והשבים חושבים שאלו מראות חד כיוניות.

הגברים האלו לא יכולים לקבל את העובדה שנשים מתעלמות מהם: "זו חייבת להיות זכוכית מיוחדת, נראה לי שהן לא יכולות לראות את הצד הזה", אומרים שניים מהם. בדרך כלל בעונה הזו בחלונות מציגים רכבות של חופש. מי שמחפש חופש - ימצא אותו בחלון השני.