האם "מלאך המוות" ד"ר מנגלה יצר גזע ארי בברזיל?

38 זוגות תאומים בלונדיניים עם עיניים כחולות נמצאו בשטח של ק"מ אחד בעיר קטנה בברזיל. צוות של נשיונל ג'יאוגרפיק בליווי היסטוריונים יצאו לדרום אמריקה וחזרו עם תיאוריה מפחידה, לפיה מי שאחראי לתופעה הוא "מלאך המוות" מאושוויץ יוזף מנגלה, שנמלט לברזיל אחרי המלחמה והמשיך את הניסוי ליצירת "הגזע הארי הטהור"

התאומים הבלונדיניים - של מנגלה? (רויטרס)

עיר קטנה בברזיל בשם קאנדידו גודול כבר הספיקה להדהים את העולם עם הכמות יוצאת הדופן של תאומים שנולדו בה.

אחוזי הילודה של תאומים ביישוב הזה גבוהים באלף אחוזים מן הממוצע העולמי של לידת תאומים. ב-80 בתים הפרושים על קילומטר רבוע אחד יש לא פחות מ-38 זוגות תאומים - וכולם בלונדינים עם עיניים כחולות.

חוקרי רשת "נשיונל ג'יאוגרפיק" הסתקרנו ויצאו לחקור את פשר המסתורין של "עיר התאומים", וחזרו עם תיאוריה מפחידה במיוחד שמסבירה את כמות התאומים הבלונדיניים.

על פי התיאוריה החדשה, מי שאחראי לכמות התאומים בברזיל הוא לא אחר מהרופא הנאצי ד"ר יוזף מנגלה - מי שנודע בניסויי הזוועה שביצע ביהודים חיים במחנה המוות אושוויץ וכונה "מלאך המוות". חלק גדול מהניסויים שביצע מנגלה במחנה ההשמדה בוצע על תאומים יהודים ואחרים, במטרה להבין אם תאומים הם המפתח ביצירת ה"ארי המושלם" עבור היטלר.

עכשיו טוענים היסטוריונים כי מנגלה המשיך ב"מחקר" שלו לאחר שברח מגרמניה לברזיל אחרי המלחמה, במטרה לבנות את דור העתיד של הגזע הארי: ילדים בלונדיניים עם עיניים כחולות וגנים "טהורים", ועיר התאומים קנדידו גודול - היא ההוכחה החיה לכך.