מה גרם לספרדים להתפשט ברחוב בקור של 6 מעלות?

בצעד דרמטי התייצבו השבוע עשרות פעילים נגד השימוש בפרוות ברחובות מדריד, כשהם עירומים כביום היוולדם ועליהם נשפך דם מזוייף. ההפגנה, שהפכה למסורת שנתית בספרד, נערכה בקור מקפיא תחת הסיסמא "אכזריות היא לא אלגנטית", בשאיפה לעצור את ההתעללות בבעלי החיים

השבוע האחרון היה קר וגשום במיוחד במדריד, רק שש מעלות נמדדו ברחובות בירת ספרד. יש שיאמרו שאלו לא התנאים הכי טובים לקיום הפגנה בעירום, אבל דבר לא יעצור את הפעילים נגד השימוש בפרוות מהניסיון להעביר את המסר שלהם בצורה הכי דרמטית שאפשר.

בצעד דרמטי הם התייצבו עירומים ברחוב והפגינו לעיני העוברים והשבים, כשנוזל אדום דמוי דם ניגר על גופם. בעזרת המחזה הזה הם קיוו לזעזע את התושבים ולהביע את מחאתם נגד השימוש בפרוות חיות בתעשיית האופנה.

אכזריות היא לא אלגנטית

חלק מהמפגינים נכנע לקור העז וניכר היה שגופם רועד בשעה ששכבו בכלובים הגדולים שהביאו איתם. למרות זאת, הם המשיכו להפגין כשהם קוראים "אכזריות היא לא אלגנטית".

"כמה מוות נחוץ בשביל פרוות?", זעקה אחת המפגינות. "אנחנו רוצים ליידע את הקהילה הספרדית על הסבל שהחיות האלה עוברות וליידע אותם, שהם כצרכנים יפסיקו לקנות את מוצרי הפרוות והמותרות שנעשות מעור בעלי החיים".

למרות שלא מדובר במספרים רשמיים, ההערכה היא שקרוב לארבע מאות אלף בעלי מתים בכל שנה למטרות השוק בספרד בלבד. חורפנים, לוטרות, בונים וצ'ינצ'ילות - כולם משמשים את תעשיית האופנה. למרות הירידה בצריכה בעשורים האחרונים ולמרות הקור, הפעילים למען בעלי החיים ואוהבי הטבע הפכו את ההפגנה העירומה למסורת שנתית, בתקווה שעקשנותם תצליח לשנות את גורל בעלי החיים.