החלטה טראגית: להציל את האישה או את הבן?

ונסה הורטון ניצלה מטביעה כשבעלה קפץ לנהר ומשה אותה מהמים, אך סיפור גבורה שכזה אף אחד לא מייחל לעצמו. בנם של השניים נותר לכוד במכונית המשפחתית שהתדרדרה לנהר ושקעה בו. האב נאלץ לקבל החלטה בלתי אפשרית, ובחר להציל את האם. אתמול נמשתה מהמכונית הטבועה גופתו של בנם, שנותר מאחור

סילבה הורטון: נלכד במכונית ששקעה בנהר (חדשות 2)

סטייסי הורטון הגיע לזירת ההתנגשות פחות משתי דקות אחרי שהרכב התדרדר אל נהר הוואנגנוי בחלקה הצפוני של ניו-זילנד. הוא גילה את אשתו, ונסה, בת 35, נאבקת במי הנהר הגועשים אחרי שהצליחה להשתחרר מהמכונית השוקעת.

הורטון הצליח להציל את חייה של אשתו ונסה, אך בנם בן ה-13, סילבה, טבע בתאונה. הוא נשאר לכוד במכונית המשפחתית השקועה בעומק של כחמישה מטרים מתחת למים. "ניסיתי להגיע למטה ולשחרר אותו, אך לא הצלחתי, זה היה עמוק מדי ואשתי עמדה לטבוע". אמר הורטון אחרי התאונה. "יכולתי לשמוע את אשתי צועקת במים אז תפסתי פנס ממישהו שהיה שם ופשוט קפצתי פנימה". הוא הוסיף ברעד.

הורטון סיפר שכשהגיע אל אשתו, הסתכל מטה וראה את שובל האור של המכונית, אך זה היה רחוק מידי ומאוחר מידי והורטון החליט לוותר על הניסיון להציל את בנו: "חשבתי שאפילו אם אצליח להגיע עד למכונית יכול להיות שלא אשרוד, ואז אשתי לא הייתה נשארת בחיים גם היא, ושתי הבנות שלי היו נשארות בלי שלושתנו. הגעתי לחוף והתפללתי, זה כל מה שיכולתי לעשות לאחר מכן".

המכונית התדרדרה מעל גדה חלקלקה ונפלה מגובה של עשרה מטרים אל תוך הנהר. כוחות המשטרה לא הצליחו גם הם לחלץ את הילד מתוך המכונית השקועה. "המים היו כהים ועכורים וגם כוחות הכיבוי שהגיעו למקום נאבקו קשות כדי להגיע למכונית", סיפר מפקד תחנת הכיבוי באזור, גארי ווילסון. צוללנים חילצו אתמול את גופתו של הילד, מהמכונית הטבועה של משפחתו..