אירן: נבנה 10 מתקני גרעין חדשים

אחרי התרגיל הצבאי הענק שערכה אירן, אחמדינג'אד "שובר את הכלים" מול הקהיליה הבינלאומית. ממשלת אירן הודיעה היום כי תוך חודשים ספורים תשלים תכנון של 10 מתקנים חדשים להעשרת אורניום. האירנים דואגים להבהיר: המתקנים נועדו לספק את צרכי החשמל של המדינה המתפתחת

ממשלת אירן פועלת לבנות עשרה מתקנים נוספים להעשרת אורניום בחודשים הקרובים. בישיבה שנערכה היום הורתה הממשלה, בראשותו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, לסוכנות לאנרגיה אטומית במדינה לתכנן בתוך חודשיים את הקמתם של עשרה מתקני העשרה, בדומה למתקן שכבר קיים בנתאנז.

האירנים, בהודעה דרמטית, הבהירו שלא רק שלא שיסגרו את המתקן הגרעיני שהתגלה בקום, כפי שדרשה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית - אלא יפתחו 10 מתקנים חדשים בגודל של המתקן בנתאנז. מעבר לכך הם מתכוונים להגדיל את שיעור העשרת האורניום ל-20 אחוזים - חריגה פרובוקטיבית מהנחיות מועצת הביטחון.

הנשיא אחמדינג'אד אמר כי הצנטריפוגות שיותקנו במתקנים החדשים נועדו לספק את צרכי החשמל של המדינה. לדבריו, "אירן זקוקה לצנטריפוגות רבות יותר ומתקדמות יותר, כדי להגיע למצב שבו יוכלו לייצר 250-300 טון דלק".

אירן מתכוננת לתקיפה אווירית על הגרעין שלה

בשבוע שעבר ערכה אירן תמרון הגנתי בו השתתפו כוחות צבא גדולים וכן אנשי כוחות משמרות המהפכה של הרפובליקה האיסלאמית, ולפי הדיווחים בתחנת הטלוויזיה האירנית הוא מכסה כשני שליש משטחה של המדינה.

מפקד התרגיל, הגנרל אמיר עלי חאג'יזדה, הדגיש כי למרות הפעילות רחבת ההיקף, אין צורך להיבהל מהאיומים שמשמיעה ישראל נגד טהרן. "זה חלק מהמלחמה הפסיכולוגית שלהם", הסביר בביטול.

בירושלים עקבו אחר התרגיל שמטרתו, על פי דובר משרד ההגנה האירני, להדק את ההגנה על המרחב האווירי שמעל לאתרי הגרעין ואת ההגנה הקרקעית שכוללת טילים וכוחות חי"ר הפרוסים מסביב לאתרים השונים

"אם האויב רוצה לבחון את מזלו הרע ולשגר טיל לעבר אירן, עליו לדעת כי בטרם ישקע האבק על אדמתנו, טילינו יפגעו בלב תל אביב", איים בסוף השבוע בכיר במשמרות המהפכה.

האם ישראל תתקוף באירן?

יום כיפור: האירנים מתרגלים ירי טילים ארוכי טווח

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק