צפו באליפות העולם בכדורגל - לעיוורים

אליפות העולם לעיוורים בכדורגל נפתחה היום בבואנוס איירס, ארגנטינה, ושחקני יבשת אמריקה הלטינית מוכיחים שלא צריך לדעת איפה השער כדי לכבוש. השחקנים שנולדו בברזיל ובארגנטינה הצליחו לגבור על כל יריב ללא קושי - גם בעיניים מכוסות

מי צריך לראות כדי להכניס כדור לשער? יבשת אמריקה הלטינית מוכיחה כי כדי להיות אלוף העולם בכדורגל - לא צריך עיניים.

אליפות העולם בכדורגל לעיוורים יצאה היום לדרך בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה. שחקני כל הנבחרות לבשו על עיניהם כיסוי מיוחד - זאת כדי להשוות את תנאי הפתיחה של העיוורים לחלוטין לאלו שסובלים מליקוי חלקי.

נבחרת ברזיל פתחה חזק נגד נבחרת אורוגוואי וברגע שחלוצי ברזיל מצאו את השער, הם לא הפסיקו להפגיז. בסיום הברזילאים ניצחו במשחק 4:0.

מעניין במיוחד לשמוע את דברי השחקנים לאחר המשחק, המלאים קלישאות ממש כמו כל כדורגלן רואה שמתראיין לטלוויזיה. השחקן הברזילאי דמיין רובינסון אמר אחרי המשחק: "כל הקבוצות חזקות, אבל ברגע שאנחנו לוקחים חלק בתחרות - אנחנו מכוונים לתואר האליפות".

מיד אחר כך נפתח המשחק בין המארחת ארגנטינה לפרגוואי. הארגנטינאים נהנו במיוחד מהעידוד הביתי שכיוון אותם היטב לשער היריבה, ולובשי התכלת-לבן ניצחו בקלות 2:0.

עכשיו נערכות ארגנטינה וברזיל לקרב ראש בראש בשלב הבא. כן, נראה זה לא קשור למאור עיניים - כשמדובר בכדורגל, ברזיל וארגנטינה הן תמיד המועמדות העדיפות לניצחון.