שוודיה: הרוצח הוא איל ולא הבעל

לפני יותר משנה נעלמה אנייטה ווסטלאנד בת ה-63 אחרי שיצאה לטייל עם הכלב, ליד עיריית לופטהאממר בשוודיה. עד עכשיו האמינו במשטרה כי הבעל הוא זה שאחראי לרצח. אבל שיער שהתגלה על בגדיה הסיר ממנו את החשדות לרצח

שיער ושאריות ריר של איל נמצאו עלי בגדי הנרצחת (חדשות 2)

בעל שהיה חשוד ברצח אשתו שוחרר לאחר שהתברר כי הרוצח הוא איל: המשטרה בשוודיה גילתה ממצאים חדשים המצביעים על כך שהחיה הרגה את האישה. אחרי למעלה משנה, בה היה הבעל בגדר החשוד ברצח אשתו - עכשיו הוא משוחרר מהחשדות.

בחודש ספטמבר 2008 יצאה אגנטה ווסטלאנד בת ה-63 לטייל עם הכלב ביער ולא חזרה הביתה. כשהבחין אינגמר ווסטלאנד, בעלה, כי אשתו מתעכבת לשוב הביתה יצא בעקבותיה לחפש אותה.

אינגמר מצא את גופת אשתו אגנטה סמוך לאגם באזור עיירת לופטהאממר בשוודיה. הבעל נעצר והוחזק במשך 10 ימים כחשוד העיקרי ברצח. גם אחרי ששוחרר לביתו נשאר חשוד ברצח אשתו ובמשטרה עמלו על ההוכחות למעשיו. אך חקירת המשטרה הופסקה לפני כחמישה חודשים מאחר ולא הייתה שום התקדמות בממצאים.

למרות זאת, חלה לאחרונה התפתחות משמעותית בחקירה, בעקבות פרטים שהתגלו ושופכים אור על נסיבות מותה של אגנטה, לפני למעלה משנה.

עכשיו, התיק נסגר וההאשמות נגד הבעל הוסרו, אחרי שנמצאו שאריות של שיער וריר של איל על בגדיה של אגנטה. "משפחתי ואני חיינו בסיוט", סיפר אינגמר לעיתון מקומי.

איל, החיה שבמשטרה מאמינים שהרגה את האישה, נחשבת לבעלת מזג רגוע וביישנית. ברוב המקרים היא בורחת מבני אדם. אך, יש סברות כי אכילת תפוחים מרוססים שנפלו לקרקע עלולה לגרום לחיה להתנהג בצורה אגרסיבית.