שנה לפיגוע: בית חב"ד שוב פותח את שעריו

ברחבי הודו ציינו היום את יום השנה למתקפת הטרור הרצחנים במומבאי. רבים הגיעו והדליקו נרות בבית חב"ד בעיר לזכר בני הזוג הולצברג שנרצחו על ידי טרוריסטים. מקורבים למשפחתם מספרים כי בנם הפעוט שניצל מהווה את מקור האור והשמחה למשפחתו, "הוא ילד קטן וחמוד במיוחד"

בית חב"ד במומבאי, שהיה אחד המוקדים לפיגועים הרצחניים שאירעו בהודו לפני שנה בדיוק, פתח הבוקר את שעריו מחדש למבקרים. במהלך היום הגיעו למקום יהודים המתגוררים באזור, ותיירים בכדי להדליק נר זיכרון כדי להנציח את זכר הנרצחים.

מתקפת הטרור שנערכה בידי פקיסטנים מוסלמים, נמשכה שלושה ימים רצופים, וגבתה 166 קורבנות, ביניהם, גבריאל ורבקה הולצברג שנהרגו בבית חב"ד בעיר. רק בנס ניצל בנם הקטן מוישי על ידי המטפלת המקומית שלו, והוא בן המשפחה היחיד ששרד את התופת.

במהלך היום נערכו ברחבי העיר טקסי זיכרון לנרצחים בפיגועים. "נדרנו נדר שמותם של בני הזוג לא יהיה לשווא", אמר הרב יהודה קרינסקי, יו"ר המרכזים העולמיים של התנועה היהודית האורתודוכסית. "למרות שכבה הנר, הלהבות עדיין מרצדות, והן יוסיפו לזרוח ולהאיר", הוסיף.

"ההודים אינם לבדם"

לדבריו, מוישי הפעוט הפך להיות מוקד השמחה של משפחתו המורחבת, והוא מאיר עליהם ועל העולם כולו. "הוא ילד קטן וחמוד מאוד", ציין קרינסקי.

בית חב"ד במומבאי שנותר סגור ונעול מתאריך ה-29 בנובמבר בשנה שעברה, עדיין נושא על עצמו את הצלקות והסימנים מהפיגוע הקשה שאירע בו. "ההודים אינם לבדם", הוסיף הרב אברהם ברקוביץ', מנכ"ל קרן שיקום בית חב"ד במומבאי. "כולנו עומדים כעת יחדיו, הגברים, הנשים והרצון הטוב במטרה לתמוך בקורבנות ובבני משפחותיהם".