הריאלטי שיורד הכי נמוך בארה"ב

רשת MTV ריכזה במקום אחד כמה גברברים שריריים ופרועים לתכנית ריאליטי חדשה. המטרה שלהם היא להתחיל עם בחורות ולהתעלל בהן, עם כמה שיותר מין ואלימות - "על הדרך". מה שמאחד את כל המתמודדים היא העובדה שכולם ממוצא איטלקי. אם דנטה היה חי - הוא היה ודאי מעביר ערוץ

אחת התלונות שחוזרות על עצמן בקרב חובבי תכניות הריאליטי בישראל היא גזענות, כמו למשל דרך הצגת מזרחיים בדמותה של מעין חודדה ב"האח הגדול", לדוגמה. מתברר שאין לנו בלעדיות על התלונות - גם ארצות הברית רועשת על הדרך שבה האיטלקים מוצגים בתכנית הריאליטי החדשה מבית MTV - "חופי ג'רזי".

"אני הולכת לתכנית של ג'רזי, כי אני אוהבת את גווידו. אני אוהבת את גווידו. הרבה גווידווים חמים, מדליקים והמשוגעים ביותר, הגווידויים הכי חמים, הכי המדליקים והכי משוגעים" אומרת בהתלהבות אחת הצופות. צופה אחרת מסכימה - "אני אוהבת בחורים איטלקים חמודים עם שרירים".

המילה "גווידו" הצליחה להרגיז את אנדרה דימינו, נשיא הארגון האיטלקי-אמריקני יוניקו, שממש ישמח אם התכנית שמציגה אמריקנים ממוצא איטלקי עושים שטויות תרד מהמסך, למרות שהיא עדיין לא עלתה לאוויר.

הדבר היחיד הגבוהה בתכנית הוא השיער

אנדרה דימינו אומר: "הם פונים למכנה המשותף הנמוך ביותר. זו קבוצה של נערים צעירים מנופחים ובבונים שמתנהלים על החוף עם שיער קוצני". התכנית מתרכזת בקבוצה של בני עשרים ומשהו ששוכרים יחדיו דירת נופש סמוך לים בניו ג'רזי. "אני איטלקי שנראה טוב ומטופל היטב ויודע מצוין איך להסתדר עם בחורות", אומר אחד מהם. התכנית מציגה את המשתתפים מכים, מרביצים לנערה, נערה מנשקת נערה אבל מה שמוסיף חטא על פשע מבחינת האיטלקים הגאים היא העובדה שהם מקשרים את ההתנהגות הזו לכך שהם אמריקנים ממוצא איטלקי.

רשת MTV פרסמה הצהרה בה היא טוענת כי "התכנית ממשיכה את ההיסטוריה של הרשת בתיעוד תרבויות והדרכים בהן התרבויות האלו מגדירות את עצמן". אבל דימינוס לא קונה את ההסבר האנתרופולוגי. לדבריו, MTV היא רשת חלולה.