לא להאמין: ג'ירפה עם צוואר תפוס

הג'ירפה אמילי הגיעה למעונה החדש בגן חיות באריזונה, עם פגם רפואי אחד. בזמן שהעבירו אותה בטרנזיט ככל הנראה היא סובבה את צווארה וכעת היא סובלת מכיווץ שרירים חריף. הווטרינרים אובדי עצות ומקווים שמצבה ישתפר עם הזמן. בשבוע הבא מתוכננת לה בדיקת רנטגן מיוחדת

הצוואר העקום של אמילי (טלגרף)

אם זה לא היה כואב אולי זה היה מצחיק: ג'ירפה צעירה מגן חיות באריזונה ארצות הברית, נפגעה באופן לא ברור בצווארה וסובלת מהתכווצות שרירים חריפה ששינתה לחלוטין את צורת הצוואר שלה.

הג'ירפה אמילי, בת חמש בלבד וכבר בגובה של שלושה מטרים וחצי, עיקמה את צווארה הארוך בזמן שהועברה בטרנזיט מפארק של בעלי חיים באוהיו. כעת הווטרינרים בגן החיות חוששים שמצבה הרפואי הבעייתי של אמילי בלתי ניתן לריפוי.

מאז שהגיעה הג'ירפה בחזרה לאריזונה, היא מקבלת טיפול רפואי צמוד על ידי הצוות הטיפולי במקום. לטענתם היא אינה סובלת מכאבים חמורים וכעת הם מקווים שכיווץ השרירים יחלוף לבדו ויתאחה עם הזמן.

תעבור בדיקת רנטגן

"מהרגע בו הגיעה אמילי למעונה בבית החיות, היא יצאה לבדה מהרכב שהעביר אותה, הלכה ואכלה בצורה רגילה ונורמלית", אמר אחד ממטפליה ד"ר קיי באקיוס. "היא סבלה מתשישות בשרירים ומטראומה קלה בנוסף למצבה הפיזי", הוסיף.

לדבריו הג'ירפה מטופלת בתרופות המשמשות גם בני אדם הסובלים מגב או מצוואר תפוס. היא מקבלת על ידי הווטרינרים משככי כאבים וויטמינים, הכל בכדי להקל עליה את מצבה.

בשבוע הבא כבר קבעו לאמילי תור לבדיקת רנטגנן, לוודא כי אין לה שבר או נקע בצוואר הארוך. כעת מנהלי גן החיות מקווים להחלמתה המהירה, כדי שיוכלו להציג אותה בפני התיירים הרבים הדואגים לשלומה.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2