אחמדינג'אד מציג: "הפצצה האירנית"

אחרי כל הספקולציות על מה שקורה באתרי הגרעין של אירן, אחמדינג'אד מחליט "לחשוף" את מה שבאמת עושים מדעני הגרעין שלו. בביקור ידידותי במיוחד שערך בוונצואלה, פגש אחמדינג'אד את הנשיא צ'אבס והציג בפניו ובפני העיתונאים את "הפצצה האירנית": מזוודה כסופה שבתוכה מסתתר הסוד הכמוס של אירן. כך זה נראה

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד מבקר בימים אלה באמריקה הלטינית. אתמול הוא הגיע לוונצואלה, שם נפגש עם אחד מתומכיו הנלהבים - הנשיא הוגו צ'אבס, ודן עמו בהרחבת הפעילות הדיפלומטית והכלכלית בין שתי המדינות.

צ'אבס מצדו סיפק סביבה תומכת לגישתו העוינת של אחמדינג'אד כלפי ישראל והמערב, ויצא נגד דבריו של הנשיא פרס בארגנטינה, אותם כינה "איום ישיר" על חייו שלו ועל חייו של שותפו אחמדינג'אד. "שמעון פרס אמר, לא פחות ולא יותר, שצ'אבס ואחמדינג'אד ייעלמו בקרוב", אמר נשיא ונצואלה.

"זה איום, ואנחנו יודעים שמדינת ישראל היא הזרוע הרצחנית של האמפריה היאנקית", ציין צ'אבס בפני עמיתו האירני. אלא שהביקור לא הסתיים רק בדיבורים: במהלך מסיבת העיתונאים הציג נשיא אירן מזוודה ובה לדבריו דוגמה מה"פצצה" שהעולם טוען שיש בידיו.

הנשיא חשף את תוצר הכור האירני

אחמדינג'אד הניח מזוודה כסופה על השולחן והסביר שבתוכה נמצא פיתוח שנעשה בכור האירני, אשר משמש למטרות מחקר רפואי. "אני רוצה להציג את אחת מאותן פצצות אטום", אמר אחמדי. "מדינות המערב לא רוצות שלמדינות כמו אירן וונצואלה יהיו מסוגלות לעשות משהו כזה".

בשלב זה הציג נשיא אירן את המזוודה שבתוכה מיקרוסקופ מחקר והוסיף: "רציתי רק להציג לך את המכשור המתקדם הזה שמשמש לצרכי רפואה בבני אדם, והמחקרים שמבצעים באמצעותו מסייעים למחקר ביוטכנולוגיה שעוזר בריפוי מחלות".