קלינטון הצילה בת 8 מנישואים לבן 50

מזכירת המדינה של ארה"ב לא שוכחת את מאבקה למען זכויות הנשים. כששמעה שילדה בת 8 מסעודיה עומדת להינשא לגבר בן 50, היא התקשרה במיוחד לשר החוץ הסעודי והביעה את מחאתה. אביה של הילדה מכר אותה כדי לשלם את חובותיו

קלינטון למען נשים קטנות (חדשות 2)

בין ניסיונות לפתור את הסכסוך במזרח התיכון לבין מאמציה למנוע את תכנית הגרעין האירנית, מזכירת המדינה של ארצות הברית מוצאת גם זמן לעסוק במאבק למען זכויות הנשים.

הילרי קלינטון, שהדגישה בעבר את חשיבות נושא זכויות הנשים בעיניה, שמעה על ילדה בת 8 מסעודיה שנמכרה לגבר כבן 50 למטרת נישואים, והחליטה לא לשבת בחיבוק ידיים. הצעד יוצא דופן, התקשרה קלינטון לנסיך סעוד אל פייסל, שר החוץ הסעודי והביע את מחאתה.

אביה של הילדה צבר חובות רבים, וכדי לשלם את חובו מכר את בתו הקטנה כדי שתשמש אשתו של הגבר כבן ה-50, כפי שפורסם בעיתון ה"ניו יורק טיימס".

עדיין לא ברור מה עלה בגורלה של הילדה שהתארסה בעל כורחה, אך קלינטון הבהירה שבעבר במספר הזדמנויות שתפעל לקידום זכויות הנשים ברחבי העולם. "נשים הן המפתח ליכולותינו לפתור בעיות", אמרה קלינטון באוגוסט האחרון. בהזדמנות אחרת לפני כמה ימים ציינה כי "מעולם לא היה משהו יותר עבורי מאשר לקדם את זכויות הנשים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק