צפו בניסיון הכושל של ג'ט-מן לרחף מעל גיברלטר

איב רוסי שמכונה ה"ג'ט-מן" קיווה לסמן וי ולטוס מעל מיצר גיברלטר כאשר רק מנוע סילון על גבו. למרות ההתחלה המבטיחה - ההמשך היה קצת יותר מקרטע. צפו בניסיון שלא צלח

קיוונו, החזקנו אצבעות אבל רק כמעט: הטייס איב רוסי, שמוכר בכינוי ג'ט-מן, נכשל הערב בניסיון לעשות היסטוריה. רוסי שאף להפוך לאדם הראשון בעולם שידלג בין יבשת אפריקה לאירופה בעזרת מנוע סילון על גבו. ההתחלה נראתה מבטיחה - אך ההמשך קצת פחות מרשים.

"איש לא עשה את זה קודם", הדגיש הטייס השוויצרי הנועז לפני שיצא להרפתקה. טרם ברור אם בעקבות הכשלון הוא ינסה שוב לכבוש את היעד הנכסף. לכל המודאגים: רוסי יצא ללא פגע מהחוויה האווירית.

הקפיצה: 6,500 רגל - מעל האדמה

הטיסה החלה עם קפיצתו של הג'ט-מן ממטוס בגובה של 6,500 רגל - מעל האדמה. כשהוא צבר מספיק מרחק מהמטוס, הפעיל רוסי את המנוע הסילוני, בתקווה לנחות בשקט על חופי דרום ספרד, לאחר 15 דקות תעופה במהירות של 270 קמ"ש.

הכנפיים שרוסי תכנן ובנה בעצמו, עשויות סיבי פחם ובהם דלק במשקל של 60 ק"ג. הוא לובש חליפה חסינת אש, ליתר ביטחון. במהלך כל הטיסה ילווה את רוסי מסוק עם צלמים שייתעדו את האירוע ההיסטורי, וצוותי עזרה ראשונה - בתקווה שלא יזדקק להם.