ניו יורק: אוטיסט בן 11 ברח מהבית - והתחבא 11 יום ברכבת

ימים ארוכים וקשים מאוד עברו על הוריו של פרנסיסקו הרננדז בן ה-11 הלוקה באוטיזם קל. הילד פחד שייענש לאחר שהפר את חוקי בית הספר - והחליט לרדת למחתרת, לרכבת התחתית של ניו יורק. רק אחרי ימים ארוכים של חיפושים, דאגה ולחץ, הוא נמצא בריא, שלם וקצת מלוכלך

הילד התחבא 11 יום בסאבווי (חדשות 2)

פרנסיסקו הרננדז בן ה-11, ילד הלוקה בסוג של אוטיזם, יצא מביתו בברוקלין בחודש שעבר אחרי שנקלע לצרות בבית ספר. הוא לקח מביתו סנדוויצ'ים והחליט שמקום המחבוא הטוב ביותר עבורו הוא קו D של הסאבווי, הרכבת התחתית שהוא מכיר מהדרך לבית הספר הביתה. במקום המחבוא הזה הוא העביר לא פחות מ-11 יום, וגרם ללחץ היסטרי של הוריו, המשטרה ותושבי ניו יורק כולה.

הוריו של הרננדז הבחינו כי הוא נעדר והתקשרו למשטרה. בראיון לרשת ה-CNN סיפרו השניים כי השיחה עם המשטרה לא הרגיעה אותם, ולכן הם החליטו לתלות פוסטרים עם תמונתו בשכונת מגוריהם וברכבת התחתית.

בנתיים, בזמן שכולם מחפשים אחריו, ישן הילד הסורר בקרונות הרכבת, ניזון מכריכים וממזון מהיר שנמצא זרוק ברכבת, וטייל בין התחנות בברוקלין, מנהטן וקווינס.

לאחר 11 ימים, שוטר התקרב אליו בחשד ושאל את הרננדז: "אתה הילד מהפוסטר?". "אמרתי שאני פרנסיסקו וזהו זה, אחר כך הלכתי איתו", סיפר הילד לרשת CNN .

רוצה להתחבא? הרכבת זה המקום

השוטר הוביל את הרננדז לאימו המודאגת שחיבקה אותו ואמרה: "הנה הבן שלי, אני אוהבת אותך כל כך, אתה ילד נפלא" . אחרי שנרגעה אמרה לבנה: "אתה לובש את אותם הבגדים כבר 11 ימים, אתה ממש נראה כמו הומלס".

פרנסיסקו לא דיבר עם איש ולא ביקש עזרה במשך כל הימים בהם נעדר. מומחה אמר לרשת SKY כי זה לא מפתיע אותו מפני שמדובר באדם שלוקה בתסמונת אספרגר - ליקוי התנהגותי שמזכיר אוטיזם קל. "אם הילד הזה לא רצה שימצאו אותו, זה די קל לאבד את עצמך ברכבת התחתית, אז אני לא מופתע", אחד מעובדי הרכבת התחתית של ניו יורק.

פרנסיסקו עכשיו בבית, בטוח ושקט, וההורים אומרים שהבעיה שגרמה לו לברוח למשך 11 יום - טופלה.