דרא"פ: בבונים פרצו למכונית - וגנבו את האוכל של הנהג

אומרים שרמת הפשע בדרום אפריקה היא מהגבוהות בעולם, אבל עכשיו מתברר שלא רק בני אדם - אלא גם בעלי החיים נפלו לעולם הפשע. קופי בבון תועדו כשהם פורצים לתוך רכב וגונבים לנהג ההמום את ארוחת הצהריים - מול עיניו הנדהמות

דרום אפריקה היא אחת המדינות עם שיעור פשע מן הגבוהים בעולם. עכשיו מתברר שלא רק בני אדם עוסקים שם בפשע, אלא גם קופים עוברים על החוק.

העיתון הבריטי "דיילי מירור" תיעד תמונות מדהימות של קופי בבון שמטפסים על מכונית בפאתי קייפטאון ומנסים לשדוד את ארוחת הצהריים של הנהג המבוהל.

הקופים הצליחו להיכנס ביעילות דרך חלון המכונית, למרות מאמציו הקדחתניים של הנהג למנוע מהם מלפלוש לרכב. בסופו של דבר, בעל המכונית הודה בתבוסה לאחר שהבבונים החצופים השתלט לו על קופסת האוכל, וחיסלו את תכולתה.  הבבונים נהנו מלחם וגם פירות מתוקים, בעוד הנהג נשאר רעב.

אנגליה: כנופיית בבונים שודדת מזוודות

בספארי אחד באנגליה נאלצים להתמודד עם בעיה מאוד לא שגרתית: כנופיית קופי הבבון פיתחה לעצמה הרגלים לא ממש מנומסים, ואפילו עברייניים למדי. הקופים פורצים לתאי איחסון של מזוודות המבקרים במקום - ולוקחים מכל הבא ליד, אפילו תחתונים סקסיים.

עיתון ה"סאן" פרסם בחודש יולי כי לאחר כמה מקרים חוזרים ונשנים, החליט צוות גן החיות במרסיסייד, שם חיים כ-140 בבונים, להזהיר את המבקרים בספארי מפני כנופיית הקופים שהצליחה להבין איך לפתוח ביעילות את תאי איחסון המזוודות על גגות מכוניות שהגיעו לחניון הפארק. בגדים, נעליים ואפילו הלבשה תחתונה נלקחו - לפני שהקופים החצופים ברחו מיד בחזרה אל צמרות העצים.

מנהל גן החיות עשה הדגמה כדי לראות מה הקופים מסוגלים לעשות. הוא ארגון מכונית עם ארגז איחסון ותוך זמן קצר, הקופים חזרו על מעשיהם הנלוזים. עכשיו, מייעצים למבקרים בגן החיות לנסוע בנתיב אחר כדי להימנע ממפגש עם הכנופייה הבוזזת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?