ארה"ב: התלמידים יזמו "יום בעיטות ביהודים"

התלמידים היהודים בבית ספר המחוזי בפלורידה לא האמינו שזה קורה להם. קבוצה של תלמידים הכריזו על יום מיוחד בחטיבת הביניים - "יום הבעיטות ביהודים", ופרקו את זעמם על חבריהם היהודים לספסל הלימודים. התלמידים המכים הושעו ליום אחד והוריהם הוזמנו לבירור, אך התקרית האנטישמית כבר מעוררת סערה בקרב יהודי ארה"ב

עשרה תלמידים בחטיבת ביניים בפלורידה, ארה"ב, הושעו מבית הספר בגלל שיזמו חגיגה מיוחדת שקיבלה את הכותרת: "יום הבעיטות ביהודים" (kick-a-jew-day). הורי התלמידים היהודים שחטפו אומרים היום כי העונש לא חמור מספיק.

על פי גורמים בבית הספר המחוזי קולייר בעיר צפון נייפלס שבפלורידה, עשרה תלמידים הושעו עקב השתתפותם במה שמכונה - "יום הבעיטות ביהודים", ש"נחגג" בשבוע שעבר. עשרת התלמידים היכו ובעטו בכמה מחבריהם לספסל הלימודים - יהודים כמובן - וגרמו להם טראומה קשה.

ההורים שאספו השבוע את ילדיהם סיפרו כי הם בהלם. "אני חושבת שזה נוראי", אמרה אחת האמהות, "אני לא מבינה למה הם עושים את זה".

"יהודי, כבר קיבלת בעיטה היום?"

אנטישמיות מזן חדש? (AP)
כתב רשת CNN פגש תלמידה שראתה רבים שחטפו. "הם באו אל התלמיד היהודי ושאלו 'האם קיבלת בעיטה היום?'", סיפרה התלמידה, "ואם אמרת לא - הם בועטים בך".

אחד ההורים אף שלח מכתב תלונה נזעם למנהל בית הספר ולאחראי על המשמעת, בו הוא מתאר את המעשים שנעשו לבתו - כך חשפה רשת NBC. "בתחילה הילדים עשו כאילו הם בועטים בה", כתב האב, "אבל אחר כך בארוחת הצהריים, כמה ילדים גדולים יותר ממש בעטו בה בחוזקה".

"ילדים רבים - כולם יהודים, חטפו בעיטות במהלך היום", כתב ההורה המודאג. "אני כעסתי מאוד, ניסיתי להתקשר להורים של הילדה שיזמה את מסע השנאה הזה, אבל לא הצלחתי".

ניצולת שואה: "אוי לא, הנה זה חוזר"

עשרת התלמידים המעורבים הושעו ליום אחד מבית הספר, והוריהם הוזמנו לשיחת בירור. אולם לחלק מההורים זה לא הספיק. "אני חושב שהעונש היה צריך להיות קשה יותר", אמרה אחת האמהות. "אם ההאשמות נכונות, התלמידים שבעטו עברו על החוק", אמר דייויד בארקי מהליגה נגד השמצה, והוסיף: "אם תלמידים הותקפו פיזית, האשמים יגיעו לבית המשפט".

מטבע הדברים, הקהילה היהודית בפלורידה - הכוללת גם ניצולי שואה רבים, סוערת וכועסת. אחת מניצולי השואה, סאבין ואן דאם, נבהלה במיוחד משום שבית הספר נמצא ברחוב הסמוך לביתה. עכשיו היא אומרת לסוכנויות הידיעות: "מובן שזה מחזיר אותי לעבר. כששמעתי על זה חשבתי לעצמי: אוי לא, הנה זה חוזר".