ארה"ב: בת ה-25 שהולכת אחורה - מבריאה

העולם כולו התרגש לפני כמה שבועות מסיפורה של דזירה ג'נינגס בת ה-25 מארה"ב, שחלתה בעקבות חיסון נגד שפעת והצליחה ללכת רק אחורנית. בהמשך התברר כי לא החיסון גרם לניוון השרירים שלה, אלא מחלה נוירולוגית נדירה. הצעירה החלה בטיפולי רפואה אלטרנטיבית ובעקבותיהם היא מתחילה אט אט לחזור לחיים נורמליים

זוכרים את הצעירה האמריקנית שהדהימה את העולם כשהצליחה ללכת רק אחורנית, אחרי שקיבלה חיסון לשפעת? עכשיו היא מחלימה מהמצב הנדיר אליו נקלעה. בסרטון שהעלתה הצעירה לאינטרנט, היא מספרת על הטיפולים שהיא עוברת הכוללים טכניקות של רפואה משלימה ושהות בתא חמצן.

דזירה ג'ניגס בת ה-25 לקתה בהתכווצויות שרירים קשות, עשרה ימים לאחר שקיבלה את החיסון נגד השפעת. לא זאת בלבד שהיא לא הצליחה ללכת בצורה רגילה, ההתכווצויות לא אפשרו לה לעמוד או לשבת - אלא רק ללכת אחורנית.

בהמשך התברר כי חיסון השפעת לא היה הגורם למה שקרה לג'נינגס, אלא מחלה נוירולוגית שהיתה חבויה בגופה במשך שנים והתפרצה ללא כל התרעה.

הפרעה נוירולוגית חמורה גורמת לעיוות שרירים

הרופאים אבחנו כי היא סובלת ממחלה הנקראת "דיסטוניה" - הפרעה נוירולוגית חמורה הגורמת לעיוותי שרירים קשים. ההליכה גרמה לג'נינגס כאב רב, אך עם תחילת הטיפולים הרפואיים שהיא עברה - כולל שהות ארוכה בתא חמצן - התסמינים פסקו לחלוטין.

בימים אלה דזירה כבר מסוגלת ללכת בכוחות עצמה, והיא אופטימית שתוכל לחזור בקרוב לחיים נורמליים כמו כל צעירה בת גילה.