ארה"ב: שוטר הטיח חשוד שיכור בתוך חלון זכוכית

אלימות משטרתית בארה"ב היא מזמן כבר עניין שבשגרה. אבל גם האמריקנים התקשו לעכל את המראות הקשים שתועדו במצלמות: שוטר שגירש שיכור מתפרע בקרון רכבת, הטיח את ראשו של החשוד בחלון זכוכית ללא רחמים. אזהרה: התמונות לא קלות לצפייה

משטרת קליפורניה פתחה בחקירה פנימית לאחר שסרטון וידאו המתעד את אחד מאנשי אכיפת החוק מטיח את ראשו של גבר שיכור בתוך חלון, פורסם באתר יו-טיוב.

בסוף השבוע האחרון הוזעק שוטר מקומי לתחנת הרכבת באוקלנד, בעקבות דיווח על גבר בגילופין שמטריד את הנוסעים ומאיים להכות אותם. מבלי להסס, שלף השוטר הקשוח את האיש, מייקל גיבסון בן ה-37, מהקרון כאשר הנוכחים במקום מריעים לו ומוחאים לו כפיים. אך בזאת לא הסתיים האירוע.

לובש המדים אחז בחוזקה את החשוד והטיח את ראשו בעוצמה בחלון זכוכית אל מול עיניהם המשתהות של העוברים והשבים. השמשה התנפצה וגיבסון נחתך והחל לדמם. לאחר מכן הוא נלקח למאסר בחשד שתקף שוטר, התנגד למעצר והפר את הסדר הציבורי.

תחילה ניסו במשטרה לטעון כי החלון התנפץ בצירוף מקרים בסמיכות לרגע התקיפה, אך מהר מאוד שינו את גרסתם. "אנחנו רוצים להבטיח לציבור שאנו מטפלים בנושא בכובד ראש", הדגיש הדובר המקומי לאחר הביקורת שנשמעה בעקבות פרסום קטע הווידאו.