מה הפסדתי ב-23 השנים האחרונות?

כשהיה בן 20 נפגע רום האובן בתאונת דרכים קשה שהפכה אותו למשותק. הרופאים חשבו שהוא נכנס לתרדמת אבל כעת, אחרי 23 שנים, הוא שב לתקשר עם הסביבה, וסיפר לרופאיו שבמשך כל הזמן הזה הוא שמע את הסובבים אותו ומוחו פעל בצורה תקינה. בעזרת מחשב הוא מצליח היום לשוחח עם משפחתו ואפילו מסוגל לקום ממיטתו

איך הייתם מרגישים אם הייתם מדברים במשך 23 שנים ואיש לא היה מקשיב לכם? תשאלו את רום האובן בן ה-46 מבלגיה, ש"התעורר לחיים" אחרי שנים שבהן לא הצליח לתקשר. "ניסיתי לצעוק - אבל איש לא שמע אותי", אמר האובן שאובחן בטעות כאדם ששוהה בתרדמת (קומה).

הובן נפגע בתאונת דרכים ונפגע ביכולת הדיבור, אולם חוש השמיעה שלו והיכולת שלו לקלוט מסרים מהסביבה נותרו ללא פגע. את הסיוט שבו חי במשך כל אותם שנים, מכנים הרופאים טעות באבחנה הרפואית. כעת מתברר שכל אותה עת הוא שמע והבין את כל מה שמתרחש סביבו אך לא יכול היה להגיב.

"נולדתי מחדש"

"כל הזמן הזה חלמתי על כך שמצבי משתפר", סיפר האובן לבני משפחתו באמצעות המחשב שאיתו הוא מתקשר כעת. מצבו האמיתי של התגלה הודות לסריקת מחשב חדישה שערכו על מוחו, שגילתה שמוחו פועל בצורה תקינה - האובן תיאר את הגילוי הזה כ"רגע שבו נולד מחדש".

בימים אלה הוא עובר שיקום הדרגתי ומשתדל בעיקר להתעדכן עם קרוביו לגבי כל מה שהפסיד במשך אותן שנים שבהן חשבו שהוא צמח. הודות להליך השיקום הוא מתקשר עם הסביבה בעזרת המחשב ואף מצליח לקום ממיטתו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק