איבדה את קצבת הנכות בגלל חיוך בפייסבוק

השתזפתם על החוף? חגגתם במסיבה? אולי כדאי שלא תעלו את התמונות לפייסבוק. למה? פשוט תשאלו את נטלי בלנקרד, הצעירה הקנדית שטענה כי לקתה בדיכאון חמור, פרסמה תמונות אופטימיות מדי ברשת החברתית - ובעקבות זאת איבדה את קצבת הנכות מחברת הביטוח

כך נראה דיכאון בביקיני. נטלי בלנקרד (cbs)

מלבד סכנת ההתמכרות, בזבוז הזמן ואובדן הפרטיות - עכשיו מתברר שלפייסבוק יכולה להיות השפעה שלילית גם על הכיס שלכם. כך למדה לאחרונה נטלי בלנקרד הקנדית, שאיבדה את קצבת הנכות שלה בגלל חיוך אחד יותר מדי ברשת החברתית.

הצעירה בת ה-29 עזבה את עבודתה בחברת IBM לפני כשנה, כיוון שלטענתה לקתה בדיכאון עמוק. לאחר שהמציאה את האישורים המתאימים, היא החלה לקבל קצבה חודשית מחברת הביטוח שלה.

בחודש האחרון הבחינה נטלי כי זרם המרשרשים לחשבון הבנק שלה נפסק מסיבה שלא הוסברה לה. כאשר פנתה לחברת הביטוח, ענו לה כי "לפי הפייסבוק את יכולה לעבוד".

לטענתה, החברה עקבה אחר פעילותה ברשת החברתית וקלטה מספר תמונות שיכולות לרמז כי היא כבר לא כל כך מדוכאת. בצילומים נראית הצעירה מבלה בביקיני על חוף הים, במסיבות יום הולדת ואפילו חוגגת במהלך מופע סטריפטיז.

בחברת הביטוח הודו כי הם עושים שימוש ברשתות חברתיות על מנת לאסוף מידע על לקוחותיהם, עם זאת ציינו כי אינם יכולים לאשר או לדחות תביעה על סמך מידע זה בלבד.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק