שרה שוב התבלבלה: מי מייצר נשק גרעיני - אירן או עירק?

שרה פיילין חוזרת למרכז תשומת הלב האמריקנית ואיתה חוזר הבלבול. אחרי שהתקשורת האמריקנית חגגה על חוסר התיאום בין המציאות לנקודת ההשקפה של פיילין, הפעם היא מספקת כותרות מבולבלות בריאיון כשאינה יודעת להבדיל בין אירן לעירק. צפו בריאיון המבולבל

מי שצופה באמצעי התקשורת האמריקניים לא יכול לפספס את שרה פיילין, הנשקפת מכל מסך בשבוע האחרון. היא אמנם התפטרה מתפקידיה הפוליטים, אבל לכבוד הוצאת האוטוביוגרפיה שלה היא מככבת בכל תכנית אירוח או שיח אקטואלי.

בסוף השבוע פיילין נשאלה על ידי שון האטי, מגיש ברשת פוקס ניוז, רשת חדשות שאפשר להגדירה כרשת הבית של הרפובליקנים, על מדיניות החוץ של ארצות הברית: "יש לנו משבר עכשיו עם השלטון באירן , שבראשו עומד נשיא מכחיש שואה, שרוצה למחוק את ישראל מעל פני האדמה. איך אנחנו מונעים מאירן השגת נשק גרעיני?"

שנה אחרי - פיילין לא השתנתה

פיילין ענתה בנחישות: "יש לנו בעלי ברית שמודאגים מפעולותיו של אחמדינג'אד - ממש כמונו. אנחנו צריכים לעבוד עם חברים ועם בריטניה ולהתחיל לא רק לשקול אלא להתחיל להפעיל את הסנקציות עליהן אנו שומעים כל הזמן, אבל אנחנו לא רואים שום פעולה". בינתיים תשובתה נשמעת עניינית ורהוטה. אבל אז היא ממשיכה: "צריך לחתוך את הייבוא לעירק - את אספקת הדלק למדינה".

כן כן פיילין כינתה את את אירן בטעות עירק. נכון, טעויות קורות, אבל פיילין ממשיכה את הטעות: "40%-45% מהאנרגיה שם תלויה בייבוא הזה, יש לנו שליטה שם. חלק מההטבות שהושגו במסגרת עסקות בינלאומיות שעירק מרוויחה מהן..."

האם טעות לעולם חוזרת? לא בטוח שהמפלגה הרפובליקנית תסכים שהטעות הזו תחזור שוב ב-2012.