בריטניה: התוקפת נמלטה - הפייסבוק מצא אותה

ועכשיו - הפייסבוק כאמצעי חקירה: צעירה בריטית שהותקפה בפאב מקומי ולא הצליחה לזהות את התוקפת, לא נכנעה. היא זיהתה את אחד מחבריה, ניגשה לפייסבוק וחיפשה אותה ברשימת החברים שלו. הפרטים הועברו למשטרה, והביאו למעצרה

מצא את ההבדלים. ווילסון לפני ואחרי (Sky)

על שימושיה השונים של רשת ה"פייסבוק" כבר הספקנו לשמוע, וכך גם על תרומותיה השונות לחברה האנושית, אך השבוע הוכיחה הרשת החברתית כי היא יכולה לסייע גם ככלי חקירה לכל דבר, בפענוח מעשי אלימות ופלילים. תשאלו את ג'ניפר ווילסון, צעירה בריטית שהותקפה בבר - והודות לרשת הצליחה למצוא את התוקף שלה ולהביא למעצרו.

ווילסון (20) בילתה השבוע בבר השכונתי, ולפתע הותקפה על ידי אחת המבלות, שכנראה הייתה בגילופין. "היא כל הזמן שלחה לי מבטים כועסים", משחזרת ווילסון. "פתאום היא דחפה אותי, הפילה אותי לרחבת הריקודים וחתכה את פניי עם כוס הזכוכית שהייתה בידה". התוקפת נמלטה מייד מהבר, ו-ווילסון ההמומה לא הצליחה להבחין מי תקף אותה.

רק לאחר מספר דקות, כשקמה על רגליה והחלה להתאושש, ניסתה להבין מה בדיוק עבר עליה. "מגעילה אותי המחשבה שמישהי יכולה לתקוף בצורה כזו", אמרה לסובבים אותה. למרבה המזל, הצליחה ווילסון לזהות את אחד מחבריה של התוקפת, מה שהעלה במוחה מייד את המחשבה, כי באמצעות ה"פייסבוק", תוכל אולי לעלות על עקבותיה של התוקפת.

למשטרה זה לא הספיק

"נכנסתי לפייסבוק והתחלתי לעבור על 200 חברים, שהיו בפרופיל של אותו חבר של התוקפת - בתקווה למצוא אותה ביניהם", היא מספרת. "לפתע נתקלתי בתמונתה, הייתה זו אשלי הולימן. זיהיתי אותה מייד הודות לשיערה האדום". ווילסון העבירה את פרטיה של התוקפת למשטרה, אך כאן, לתדהמתה, לא זכתה לטיפול הראוי.

"הם הגיעו לביתה, אך היא לא הייתה בבית", סיפר ווילסון. "הם ביקשו ממני למצוא היכן היא עובדת, על מנת למצוא אותה שם". ווילסון ההמומה, אך הנחושה גם יחד, הצליחה למצוא את מקום העבודה של הולימן, ולאחר שהעבירה גם את פרטיו למשטרה, נעצרה הולימן, נשפטה וחויבה לשלם לווילסון 2,400 ליש"ט פיצויים. בנוסף, חויבה הולימן לבצע 120 שעות עבודה לקהילה.

ואילו ווילסון, שמרוצה עד מאוד מעזרתו של הפייסבוק במקרה הזה, עדיין חוששת לצאת למועדונים ולברים. "אני מפחדת לצאת למקומות בהם יש אנשים שיכורים", היא אומרת. "בעבר הרגשתי חופשייה, אך כעת אני מקפידה לשמור על עצמי".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק