בריטניה: אב ל-5 מת בגלל שן רקובה

אם אתם מפחדים מרופא השיניים, אולי כדאי שלא תמשיכו לקרוא. אנגלי בן 42 העדיף להימנע מלנסוע לבית החולים כדי לטפל בזיהום שהתפתח בפיו כתוצאה משן רקובה. הבריטי המסכן טיפל בכאבים בעזרת משקאות אלכוהוליים - אבל מת כעבור תשעה ימים. "אם הוא היה מטופל באנטיביוטיקה, הוא היה חי", אמרו בבית החולים

סופו העצוב של איאן דורקין ("מטרו")

טרגדיה איומה בבריטניה: אב לחמישה מת בעקבות זיהום שהתפתח בפיו - כתוצאה מנפילת שן רקובה. איאן דורקין בן ה-42 מת השבוע לאחר שהתעלם מעצתו של רופא השיניים שלו, שהורה לו לגשת לבית החולים כדי לקבל טיפול לזיהום שהתפתח באחת משניו.

דורקין סירב לקבל טיפול רפואי לאחר שאחת משיניו נפלה. הוא סבל מכאבים קשים והחליט לטפל בהם בעצמו, באמצעות שתיית משקאות אלכוהוליים. אבל לאחר תשעה ימים, נמצא הבריטי בן ה-42 מחוסר הכרה במיטתו. הוא הובהל לבית החולים, אבל למרבה הצער, מותו נקבע מיד עם הגעתו. מבית החולים נמסר כי סיבת המוות היא אלח דם.

"אנטיביוטיקה היתה מצילה אותו"

מבדיקה שנערכה בבית החולים, עלה כי חייו של דורקין היו ניצלים לו רק היה מקבל טיפול אנטיביוטי. האחראי על חקירת נסיבות המוות אמר כי דורקין מת מוות טבעי: "אם הוא היה מקבל טיפול, תוצאות המקרה היו שונות מאוד".

חברו של דורקין, אדל ריילי, סיפר כי "הוא בכה מכאבים, אבל לא הצלחתי לשכנע אותו ללכת לרופאים או לבית חולים, הוא היה עקשן".  

עוד עולה מהבדיקה כי בגלל שדורקין לא קיבל טיפול רפואי, הוא פיתח כאב גרון וכיבים. כשמצבו הידרדר הוא הלך בסופו של דבר אל רופא השיניים שהפנה אותו לבית החולים - אבל במקום זה, הוא חזר הביתה, ושתה כמה כוסות אלכוהול לפני שהלך לישון.