ארה"ב: בת 15 רצחה בת 9 כדי "לדעת איך זה מרגיש"

תושבי ארצות הברית מורגלים כבר במעשי זוועה, אבל רצח מהסוג הזה הוא אירוע חריג וקשה במיוחד. אליסה בת ה-15 רצחה את אליזבת' בת ה-9 - סתם כדי לדעת איך ההרגשה לרצוח. בית המשפט במיזורי שהחליט לשפוט אותה כבגירה מאשים אותה ברצח מדרגה ראשונה

אליסה בוסטמנטה (FOX)

"רצחתי כי רציתי לדעת איך זה מרגיש" - כך תיארה נערה בת 15, בקור רוח מצמרר, את הסיבה שהביאה אותה לרצח שכנתה בת ה-9, סתם כך בלי סיבה.

ב-15 באוקטובר השנה חפרה אליסה בוסטמנטה בור באדמה בעיר ג'פרסון במיזורי שבארה"ב, בור שאמור היה להפוך לקבר. היא רק חיכתה לשעת כושר כדי שתוכל לבצע את המעשה הנפשע. הנערה הגיעה לבית הספר כל השבוע והשתתפה בשיעורים, אבל בראשה, כך טוענים במשטרה, היא כבר תכננה את המזימה הקטלנית והמתינה לרגע הנכון שבו תוכל לבצע רצח - כל רצח.

שישה ימים לאחר מכן, ב-21 באוקטובר, שחטה בוסטמנטה את אליזבת' אולטן, בת ה-9, שהתגוררה בבית הסמוך. היא נרצחה למרות שלא עוררה שום פרובוקציה. אליסה חתכה לאליזבת' את הגרון ודקרה אותה, ואיש לא מבין מדוע.

הובילה את השוטרים לקבר

"היא אמרה לחוקרים שהיא רוצה לדעת איך זה מרגיש", סיפר דיוויד רייס, שוטר סיור ממשטרת מיזורי  שהעיד אמש בבית המשפט. רייס שחקר את בוסטמנטה בימים אחרי היעלמותה של אליזבת' אמר כי היא הובילה אותו ואת החוקרים האחרים לקבר שהוחבא היטב בלב היער בסנט מרטין, עיר קטנה, מערבית לעיר ג'פרסון.

היום קבע השופט כי בוסטמנטה, שמוחזקת במתקן מיוחד לנערות פושעות במיזורי, תישפט כבגירה. כמה שעות אחר כך - היא הואשמה ברצח מדרגה ראשונה ותקיפה עם כלי נשק כדי להרוג את אליזבת'. השופט מינה עורך דין מטעם המדינה להגן עליה בהמשך המשפט.

בית המשפט הזכיר שהגופה נמצאה רק יומיים לאחר שהילדה נרצחה, יומיים בהם מאות מתנדבים חיפשו אחריה בדאגה.

קרוביה של בת ה-9 שנרצחה לבשו ורוד

בבית המשפט ישבה בוסטמנטה בת ה-15 נבוכה, כאשר ידייה הרועדות משולבות סביב מותניה. הנערה על ספסל הנאשמים בהתה בחלל שבין רגליה לספסל לפניה. כשהשופט הקריא את ההאשמות נגדה, היא חנקה רק בקושי את דמעותיה.

בצד אחד של אולם בית המשפט, ישבו אימה וסבתה של בוסטמנטה. בצידו השני של האולם ישבו אמה של אליזבת, קרוביה וחברים, רובם לובשים ורוד, הצבע שאליזבת' אהבה במיוחד. אם תורשע בוסטמנטה היא תשב בכלא במאסר עולם בלי אפשרות לשחרור, מאסר על רצח של ילדה חפה מפשע, רק בת 9.