תיירי הנרי מציג: "יד האלוהים" - גירסת 2009

נבחרת צרפת התקשתה מאוד אתמול במשחקה מול אירלנד, שנראתה כמי שתיסע למונדיאל על חשבונה של צרפת. אלא שאז, רבע שעה לסיום ההארכה, תיירי הנרי תפס כדור שהגיע אליו בידו ובישל שער יקר - ולא כשר. "נשדדנו", זעקו הכותרות בעיתונים הבריטים, והחזירו אותנו אחורה 23 שנה לשער היד של מראדונה. כך זה נראה

מכירים את הפתגם "המטרה מקדשת את האמצעים"? תיירי הנרי, כוכבה של ברצלונה ונבחרת צרפת, לקח אמש את הפתגם הזה והפך אותו למציאות.

נבחרת צרפת הגיעה אתמול לחגיגה גדולה באיצטדיונה הביתי שבפריז, כאשר היא זקוקה רק לתוצאת תיקו מול אירלנד כדי להעפיל משחקי הגביע העולמי שייערכו בשנה הבאה בדרום אפריקה.

הצרפתים הגיעו זחוחים למדי וזלזלו באירים, אותם ניצחו הצרפתים 0-1 בשבת. אך בדקה ה-32 האירים הפתיעו וכבשו שער. אחרי שהמשחק נכנס להארכה, הבינו הצרפתים כי במידה והאירים יכבשו שער נוסף, הם יראו את המונדיאל בטלוויזיה.

אבל כרבע שעה לסיום ההארכה, לקח תיירי הנרי את החוק - ואת הכדור - ליד. החלוץ הצרפתי פשוט מסר אסיסט, כמו בכדורסל, לחברו לקבוצה גלאס שכבש את השער היקר. המחאות מצד האירים לשופט לא עזרו כמובן, והשער אושר.

קבוצה מיוחדת הוקמה נגד הנרי בפייסבוק

הנרי הודה לאחר המשחק כי בישל את השער בעזרת ידו. "זה לא גרע מהשמחה על ההעפלה למונדיאל", סיכם החלוץ הצרפתי, "זה רגע שיירשם בהיסטוריה". אין ספק שבמקרה הזה הנרי צודק לחלוטין, אלא שהוא יירשם בדפי ההיסטוריה מהסיבות הלא נכונות.

התקשורת העולמית עוסקת בצורה נרחבת במהלך, וכל הכותרות בעיתונים זעקו כי אירלנד נשדדה על ידי השופט, והשוו את מעשה "התרמית" כלשונם לשער שהבקיע דייגו מראדונה ברבע גמר מונדיאל מקסיקו בשנת 1986, אז איגרף הגאון הארגנטינאי את הכדור מעל השוער האנגלי לתוך הרשת.

גם משתמשי הפייסבוק באירלנד לא נשארו אדישים. יותר מ-20,000 גולשים הצטרפו לקבוצת שנאה נגד תיירי הנרי, תחת הכותרת "אנחנו האירים - שונאים את תיירי הנרי הרמאי". קיר הקבוצה ברשת החברתית מעוטר כולו בגידופים ונאצות נגד החלוץ, שהרס את חלומם של האירים להעפיל למונדיאל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: דייגו ארמנדו מראדונה