פריז בהלם - טוקיו "גנבה" ממנה את תואר הבירה הגסטרונומית

מדריך המסעדות העולמי "משלן" קובע שבטוקיו יש 11 מסעדות ששווה לנסוע בשבילן עד יפן. בשנה שעברה פריז הייתה הבירה הקולינרית של העולם על פי המדריך הנחשב, עכשיו הפריזאים, שמחזיקים רק בעשר מסעדות עם מקסימום הכוכבים, המומים - טוקיו, כנראה, טעימה יותר

האוכל הכי טוב - בטוקיו (AP)

"ס-נה-פה-פוסיבלה!" - אומרים היום בפריז, אחרי שקראו את הידיעה בעיתון: "טוקיו היא הבירה הגסטרונומית של העולם ". העיר היפנית מקבלת את התואר "העיר שמקבלת הכי הרבה דירוגים של שלושה כוכבים במהדורת משלן ל-2010. מנהלת המגזין ז'אן לוק נארט הכריזה על האירוע במסיבת עיתונאים מיוחדת.

בטוקיו יש 11 מסעדות שזכו בשלושה כוכבים, 42 עם שני כוכבים ו-144 מסעדות עם כוכב אחד. בפריז יש רק עשר מסעדות עם שלושה כוכבים.

לנסוע עד יפן בשביל מסעדה

כוכב אחד של משלן אומר "מסעדה טובה מאוד בקטגוריה שלה", משמעותם של שני כוכבים -"בישול מעולה ראוי לציון", ואם המסעדה שלכם זכתה לשלושה כוכבים זה אומר ש"המטבח יוצא דופן ושווה מסע למען ארוחה". תכפילו את זה ב-261 כוכבים המחולקים בין 197 מסעדות ותקבלו פיצוץ קולינארי.

במסיבת העיתונאים של משלן טוקיו כולה הוזכרה כחוויה קולינארית בפני עצמה, יש שם 160,000 מסעדות - פי ארבע מהמסעדות בפריס.

67% מהמסעדות המצוינות במשלן הן מסעדות יפניות, שליש צרפתיות, סיניות, פיוג'ן, איטלקיות, ספרדיות ומסעדות בשר. מדריך משלן, הוא המדריך המוכר והנחשב ביותר בעולם בתחום המסעדות, יש לו מדריך לכל מטרופולין ראוי בעולם.