האם מריחואנה תהיה חוקית בארה"ב?

מאות מתומכי השימוש הרפואי במריחואנה ממלאים את מועצת העיר בלוס אנג'לס, משום שהם רוצים לקנות את התרופה שלהם בבית המרקחת - כפי שקובעת הצעת חוק חדשה בעיר. בינתיים גם הראפר סנופ דוג מצטרף ומציע ג'וינט ראשון חינם לחולים. האם ארצות הברית וקליפורניה בפרט - משנות את יחסן למריחואנה?

נראה שלוס אנג'לס הפכה להיות הבירה העולמית של המריחואנה הרפואית: התובע העירוני מעריך שיש באלף בתי עסק לממכר בעיר המלאכים, רובם לא חוקיים. אבל למרות שהחוק בקליפורניה מאפשר שימוש במריחואנה ואפילו גידול בכמות מוגבלת, גורמים במערכת החוק מנסים לעצור את מכירת המריחואנה הרפואית בעיר.

מועצת העיר אל.איי. מצביעה היום על החוק החדש שמאפשר שימוש במריחואנה רפואית. גם אם יעבור, התובע העירוני טוען שהמשרד שלו ימשיך לרדוף בתי מרקחת שמוכרים מריחואנה רפואית, מאחר שזה מנוגד לחוקי המדינה. כל זה קורה בזמן שמדינת קליפורניה שוקלת הצעה חדשה שתאשר גביית מיסים מבתי מרקחת במדינה כולה.

ההצעה משכה מאות מתומכי השימוש הרפואי במריחואנה לפעול והם מילאו השבוע את מועצת העיר. ריצ'ארד איסטמאן, חולה סרטן שנעזר במריחואנה כשחלה אמר: "בתי המרקחת שמספקים את התרופה הצילו את חיי, וכל אותם חולי סרטן צריכים לקבל את התרופה הזו גם כן".

באורגון כבר נפתח ה"קופי שופ" הראשון

מגזין המשתמשים במריחואנה רפואית מציג 200 עמודים שמספקים את כל המידע על ה"תרופה", ובו גם מודעה של אחד התומכים בשימוש במריחואנה - הראפר המפורסם סנופ דוגי דוג, שמציע ג'וינט ראשון חינם לחולים - וגם מודעה של עורך דין שמבטיח ענישה קלה או לבטל האשמות נגד סוחרי מריחואנה.

התפשטות המריחואנה הרפואית לא נעצרת בלוס אנג'לס. מושל קולורדו, ביל ריטר קיבל השבוע אישור לגבות מיסים ממכירת המריחואנה, ובפורטלנד - אורגון, במועדון חשפנות לשעבר שנקרא "ראמפ-ספאנקרס", נפתח בשבוע שעבר ה"קופי שופ" הראשון בארצות הברית. האם בקרוב הסם הרפואי יהפוך להיות חוקי בכל ארה"ב?