ארה"ב: מזקקת נפט מתפרצת לשמיים בפיצוץ אדיר

במדינת יוטה שבארה"ב פיצוצים במזקקות הנפט הפכו לדבר שבשגרה. שם כנראה, לא ממש מודאגים מכך שמאגרי הנפט בעולם הולכים ואוזלים. הפעם תועד פיצוץ אדיר במזקקה שבנס - מי שהיה במקום נפגע קל בלבד. צפו ברגעי ההתפוצצות האדירה

התפוצצות אדירה נגמרה בנס גדול: מצלמות האבטחה במזקקת נפט ביוטה שבארה"ב, תיעדו את פיצוץ עז שאירע בתחילת החודש במזקקת נפט. למרבה המזל, הפיצוץ העז גרם לפציעתם של מספר אנשים שנפגעו רק באורח קל, אך נזק גדול נגרם לבתים בסביבה.

מחקירה ראשונית עדיין לא ברור לגמרי מה גרם לפיצוץ, אך המזקקה שכבר חוותה בעבר תקלות דומות לא תיפתח מחדש משיקולי בטיחות, לפחות לעת עתה.

תאמינו או לא, החוקרים בוחנים תקלה שאירעה בצינור קטן בעובי 25 סנטימטר כסיבה להתפוצצות האדירה. אך מה שיותר מפליא בסיפור הזה הוא כי לפי דוחות הרשויות במדינה, כבר שלוש פעמים בעבר אירעו פיצוצים דומים במזקקה: בשנים 2003, 2005 ו-2007 - אחת לשנתיים.

לפני כשנה 12 בני אדם נכווה קשות במזקקה אחרת , לאחר שטנק ענקי של דלק עלה באש במשך 11 שעות רצופות. לטענת החוקרים, מה שגרם אז לפיצוץ היה ריאקציה שנוצרה משקע חשמלי, או תנור גז, שהיו כמה עשרות מטרים מהטנק.