חנק את אשתו למוות מתוך שינה

תושב ווילס עומד לדין בגין חניקה למוות של רעייתו מזה 40 שנה. אבל לא מדובר בעוד מקרה שגרתי של אלימות בתוך המשפחה. הבעל טוען כי הוא אינו אחראי למעשיו בשל הפרעות השינה החמורות מהן הוא סובל. "חלמתי שאני נלחם בפורצים", הסביר בעיניים דומעות

סיבת המוות: חלום רע (אילוסטרציה) (חדשות 2)

כשהתעורר בריאן תומס בבהלה מתוך שנתו הוא לא עיכל את מה שעשה. תושב ווילס בן ה-59 התקשר מבועת למוקד המשטרתי ומלמל בבכי: "אני חושב שהרגתי את אשתי".

תומס עומד כעת לדין בגין חניקה למוות של רעייתו ואם שני ילדיו כריסטין בת ה-57, וטוען כי אינו אחראי למעשיו בשל הפרעות שינה חמורות. לדבריו, הוא חלם שפורצים חדרו לקראוון בו ישנו בני הזוג וניסה להתגונן מפניהם. "נלחמתי עם הצעירים הללו, אבל זו הייתה כריסטין", אמר הבעל למוקדנית המשטרה בשיחה מוקלטת שהושמעה בתור ראייה באולם. "מה לעזאזל עשיתי? היא כל עולמי".

פרקליטו של תומס ביקש מחבר המושבעים לזכות את מרשו בשל "אי שפיות אוטומטית" וסיפק הוכחות רפואיות המגבות את טענתו. "יותר מ-50 שנה הוא סובל ממחלת ירח ומהפרעות שינה קשות אחרות", הסביר עו"ד פול תומס.

מחפשים פסק דין מיוחד

גם החוקרים התקשו להאמין תחילה להסבר המפוקפק, אך סדרת בדיקות שערכו מומחים בתחום השינה תמכה בגרסתו של הבעל האבל.

במהלך המשפט סיפר עורך הדין כי בתקופה שלפני האירוע הטרידה חבורת צעירים את בני הזוג, שהכירו לפני יותר מ-40 שנה, וגרמה לתומס ללחץ וחרדות.

"זה מקרה חריג במיוחד", הדגיש הפרקליט בפני חבר המושבעים. "הנאשם מודה כי הרג את אשתו, אבל התביעה לא מחפשת להרשיע אותו ברצח או הריגה. במקום, אנחנו מחפשים פסק דין 'מיוחד' - כזה שיקבע כי הוא אינו אשם בגלל אי שפיות, אבל לא במובן המקובל של המילה".