אובמה הוא "אמריקן איידול" של הסינים

סין מוקסמת מהנשיא האמריקני הצעיר. פניו של אובמה מופיעות על חולצות, תיקים ומוצרי אופנה, המיועדים לנוער הסיני שמתכונן בהתרגשות לביקור הנשיאותי הראשון במדינה. מדובר בביקור ההיסטורי ומבטיח ביחסים שבין סין החדשה לנשיא החדש

הנשיא אובמה מגיע לסין כדי לגלות שהוא זוכה, גם שם, למעמד של כוכב. סין מוקסמת מהנשיא האמריקני הצעיר. פניו של אובמה מופיעות על חולצות, תיקים ומוצרי אופנה.בני הנוער הסינים מתכוננים לביקור הנשיאותי הראשון - ורוכשים מזכרות מכל הבא ליד לכבוד הביקור ההיסטורי שמבטיח התחלה ביחסים בין סין החדשה לנשיא החדש.

בימים של המזכ"ל מאו צה טונג, ספר הקטן הנחה את האומה. אבל עכשיו הנוער בסין שואב את ההשראה שלו ממקום אחר: אובמה.

הצלחה אקדמית היא הדרך היחידה לצאת מהעוני, עבור צעירים רבים בסין. "מי ששם את הדגש על האחריות האישית יצליח", אומר האיש שלוקח חלק בתכנית הלימודים הסינית - ברק אובמה.  

אובמה הוא ה"אמריקן איידול" של סין

ליאו צ'אן בת ה-15 יודעת מה מושך אותה לאובמה "יש לו חוש הומור מצוין וכישורים חברתיים מפותחים", היא מספרת. "בנוסף, הוא מאוד אוהב את בנותיו ואת אשתו אני מרגישה שהוא מתייחס למשפחה שלו ולחברה באהבה. המסר של אובמה הוא מסר שרלוונטי לילדים, גם בצידו השני של העולם, בבייג'ין כמו במערב וורג'יניה".

מפתיעה העובדה שבסין, הממשל הסיני מרגיש מספיק נוח כדי לתת לנשיא האמריקני לדבר אל התלמידים הסינים, באומה שנשלטה במשך מחצית העשור על ידי אנשים אפורים בחליפות כהות. סין מצפה בקוצר רוח לביקור האיש הלא שגרתי הזה מוושינגטון.